אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירונאוטיקס רוכשת את חטיבת הפרויקטים של מגל ב-35 מיליון דולר צילום: חברת מגל

אירונאוטיקס רוכשת את חטיבת הפרויקטים של מגל ב-35 מיליון דולר

החברה הבת של רפאל מייצרת מל"טים ובלוני מודיעין, והעסקה נועדה לחזק אותה במכרזי ביטחון פנים; מגל נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 124 מיליון דולר, ועלתה ב-2% בעקבות ההודעה

08.02.2021, 18:03 | אודי עציון

חברת מגל מוכרת את חטיבת הפרויקטים שלה לאירונאוטיקס, חברה בת של רפא"ל. שווי העסקה: 35 מיליון דולר והיא צפויה להיסגר במהלך הרבעון השני של 2021.

קראו עוד בכלכליסט

מגל מתמחה במוצרי אבטחה פיזית, כולל מערכות וידיאו, בקרת כניסה וניהול אתרים קריטיים. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 124 מיליון דולר, ועלתה ב-2% בעקבות ההודעה.

מנכ"ל מגל דרור שרון ציין בהודעת החברה, כי "עתידה של מגל הוא בפיתוח טכנולוגיה מובילת שוק עבור תעשיית האבטחה".

רפאל רכשה את אירונאוטיקס לפני שנתיים תמורת 850 מיליון שקל, מה שאפשר לה להיכנס לראשונה לתחום המטוסים הבלתי מאיישים ולהתחרות בתעשייה האווירית ובאלביט. החברה אף זכתה בפרויקט גדול ומסווג של משרד הביטחון בתחום, שאמור להכניס לה יותר ממיליארד שקל, אך צפוי להיות הפסדי להערכת גורמים בתחום.

רכישת חטיבת הפרויקטים של מגל תיצור סינרגיה עם מוצרי המודיעין של אירונאוטיקס, ביניהם בלוני תצפית, ותחזק את יכולתה של החברה ביחד עם רפאל להתמודד בתחום הצומח של מכרזי ביטחון פנים.

"יחד עם הסינרגיה שלנו עם רפאל, רכישת מגל היא נדבך נוסף במכפיל הכוח של הקבוצה כולה, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת פרישה גיאוגרפית", אמר משה אלעזר, נשיא ומנכ"ל קבוצת אירונאוטיקס. "במהלך השנים, קבוצת אירונאוטיקס ביססה את עצמה כחברה מובילה המספקת פתרונות מקיפים אינטגרטיביים בתחום המודיעין והחיבור עם יכולותיה המוכחות של מגל בתחום הגנת המולדת יבססו את היכולות שלנו".

 

רובוט לגדרות שפיתחה מגל, צילום: חברת מגל רובוט לגדרות שפיתחה מגל | צילום: חברת מגל רובוט לגדרות שפיתחה מגל, צילום: חברת מגל

תגיות