אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית"ר ירושלים משכה את הבקשה להעברת 50% מהמניות לבן חליפה צילום: באדיבות בית"ר ירושלים

בית"ר ירושלים משכה את הבקשה להעברת 50% מהמניות לבן חליפה

מאז ההודעה על העסקה, תהליך האישור נתקל בקשיים על רקע חוסר היכולת של השייח להציג תעודת יושר ושאלות שעלו לגבי איתנותו הפיננסית. למרות זאת, בית"ר תהיה זכאית לבקשה אחרת בעתיד. מהמועדון נמסר: "חוגג תכנן לטוס לדובאי ולהפגש עם השייח, אך לצערנו השמיים עדיין סגורים. העסקה לא נפלה"

11.02.2021, 17:50 | נדב צנציפר, ynet

זה היה צפוי וכעת זה רשמי: עסקת השותפות בין בית"ר ירושלים לשייח חמד בן חליפה מאיחוד האמירויות נפלה באופן רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל הודיעה הערב (חמישי) כי המועדון ביקש למשוך את הבקשה להמשיך בהליך למען העברת 50 אחוזים מהמניות לידיו של השייח. בנוסף, נאמר כי למרות זאת - בית"ר תהיה רשאית להגיש בקשה חדשה להעברת זכויותיה בעתיד על פי הוראות התקנון.

בן חליפה, בנו וחוגג, צילום: באדיבות בית"ר ירושלים בן חליפה, בנו וחוגג | צילום: באדיבות בית"ר ירושלים בן חליפה, בנו וחוגג, צילום: באדיבות בית"ר ירושלים

כזכור, השייח קיבל כבר בחודש שעבר ארכה להמציא את המסמכים שנדרשו על ידי ההתאחדות, אשר מעידים על איתנות פיננסית וכן להציג תעודת יושר - אך לא עשה זאת.

בן חליפה לא סיפק תשובות גם לתמיהות נוספות שהעלתה חברת המודיעין העסקי ששכרה ההתאחדות כדי לבדוק את חוסנו הפיננסי, ושממצאיה נחשפו לראשונה ב-ynet. בעוד בן חליפה הציג הצהרת הון בגובה 2.5 מיליארד דולר, בדיקת החברה הדליקה נורות אדומות: פערים בין הונו המוצהר לבין נכסים ועושר מוחשי. בין היתר התברר כי חלק משמעותי מהונו של השייח כולל אג"חים לא סחירים של ונצואלה, שערכם נמוך משמעותית מהצהרת ההון שלו.

 

כעת הבעלים של בית"ר, משה חוגג, יצטרך להתמודד עם קריסת העסקה ואובדן החזר ההשקעה העצום שעליו התחייב השייח (100 מיליון שקל לכיסו של חוגג מתוך 300 מיליון שקל – סכום העסקה כולה).

 

ההכנות לקיץ הבא ככל הנראה יושפעו מנפילת העסקה, שכן עוד לפני כן חוגג דיבר על צמצום התקציב אחרי השקעה של למעלה מ-100 מיליון שקל בשנתיים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות