אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספונסרית של בית"ר ירושלים משקיעה בקנאביס של גילי ורמוט צילום: מועדון מכבי ת"א

בלעדי לכלכליסט

הספונסרית של בית"ר ירושלים משקיעה בקנאביס של גילי ורמוט

חברת הנדל"ן ג.ש.ם החזקות רוכשת 20% מחברת 'דרך לחיים קנאביס' לפי שווי של 75 מיליון שקל. מייסדי חברת הקנאביס, איריס וגילי ורמוט ושחף אוחנה, יכניסו לכיס 7.5 מיליון שקל כל אחד ויישארו בעלי השליטה עם אחזקה של 40% מהמניות כל אחד

26.01.2021, 19:26 | צלי גרינברג

חברת הנדל"ן הפרטית ג.ש.ם החזקות רוכשת 20% מחברת הקנאביס 'דרך לחיים קנאביס' תמורת 15 מיליון שקל, המבטאים לחברה שווי של 75 מיליון שקל. כך נודע ל'כלכליסט'.

קראו עוד בכלכליסט

מייסדי החברה, בני הזוג איריס וגילי ורמוט, כדורגלן העבר בנבחרת ישראל, ושחף אוחנה, יכניסו לכיסם 7.5 מיליון שקל כל אחד בעקבות העיסקה ויישארו בעלי השליטה בה עם אחזקה משותפת של 80% ממניות החברה. זאת כאשר סך השקעת המייסדים בחברה מוערכת בכ-10-15 מיליון שקל.

קנאביס רפואי , צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי | צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי , צילום: שאטרסטוק

'דרך לחיים קנאביס' הוקמה במרץ 2018 והפכה לחוות הקנאביס התשיעית שקמה בישראל, לאחר שקיבלה רישיון שתילת קנאביס רפואי מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) בתחילת 2019.

החברה מחזיקה ב-7 דונם גידול חקלאי של קנאביס במושב אביאל הסמוך לבנימינה, ובכ-7.5 דונם נוספים בקיבוץ עין החורש שבעמק חפר. במהלך 2020 שכרה החברה את מפעל מדטרוניק בנתניה, בשטח של כ-750 מ"ר, לתקופה של 15 שנה עם אופציה לתקופה נוספת, והשמישה אותו לייצור קנאביס רפואי.

לחברה מספר הסכמי גידול חקלאי עם מפעלי קנאביס רפואי ישראליים, והיא מכוונת פעילותה לקראת פתיחת השוק הישראלי ללגליזציה ולהחדרת רכיב ה-CBD (הרכיב שאינו פסיכואקטיבי) למוצרי מזון וקוסמטיקה.

החברה גם פועלת למיתוג מוצריה הרפואיים כייעודיים לעולם הספורט, המוכר יותר לגילי ורמוט, כדורגלן עבר בנבחרת ישראל, הפועל תל אביב, והפועל חיפה, שהודיע בסוף 2020 על פרישה.

ג.ש.ם החזקות היא הספונסר של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, ופועלת בתחום הנדל"ן למגורים והמניב החברה בונה כיום כ-4 אלף דירות בערים שונות בישראל, בעיקר בפרוייקטים של מחיר למשתכן, לצד בנייה למסחר ומשרדים. לחברה פרוייקט לבניית כ-500 דירות בצמוד לשגרירות ארה"ב בירושלים, שלטובת קידומו החליטה על מתן החסות לקבוצת הכדורגל הירושלמית.

גילי ורמוט, צילום:  מועדון מכבי ת"א גילי ורמוט | צילום: מועדון מכבי ת"א גילי ורמוט, צילום:  מועדון מכבי ת"א

שמגר ואקנין, בעלי ג.ש.ם החזקות לצד יוסי מזרחי, אישר את הפרטים ל'כלכליסט', ואמר, כי "אנו משקיעים בתחומים רחבים בנוסף לפעילותנו בנדל"ן, ומאמינים כי השקעה בתחום הקנאביס כדאית, במיוחד לאור הלגלזיציה, שקרובה מתמיד. 'דרך לחיים' היא חברה עם פעילות מעניינת, ובנויה עם תשתית נכונה לקראת הבאות בתחום. בנוסף, היה לנו חיבור מאוד מוצלח עם המייסדים, ואנו מאמינים שהם יביאו ערך רב להשקעה שלנו בהם".

תגיות