אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היעד של פייזר ומודרנה: להוכיח שהחיסונים שלהן יעילים על ילדים מגיל 12 - עד הקיץ צילום: רויטרס

היעד של פייזר ומודרנה: להוכיח שהחיסונים שלהן יעילים על ילדים מגיל 12 - עד הקיץ

לפי הניו יורק טיימס, בהתאם לתוצאות החיסון בקבוצת גיל זו, הניסויים יעברו לקבוצת גיל צעירה יותר; יפן אישרה את השימוש בחיסון של פייזר ותתחיל לחסן עובדי רפואה; מספר מקרי הקורונה במזרח אירופה חצה את ה-10 מיליון; ביידן: רכשנו עוד 200 מיליון מנות חיסון נגד קורונה; בוסניה יוצאת במבצע חיסונים נרחב

12.02.2021, 16:39 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

16:40 - שר הבריאות הגרמני: איסור הכניסה מצ'כיה - חיוני נגד מוטציות

ינס שפאן, שר הבריאות הגרמני, אמר שאיסור הכניסה למדינה מצ'כיה ואזור טירול שבאוסטריה החל מה-14 בפברואר חיוני כדי למנוע את התפשטות הזנים החדשים של קורונה. "המגבלות חיוניות כדי להגביל את התפשטות הזנים המסוכנים החדשים," הוא אמר.

16:30 - בוסניה יוצאת במבצע חיסונים נרחב ומחסנת עובדי רפואה

עובדי בריאות בבוסניה קיבלו היום (ו') חיסון נגד קורונה, והפכו לראשונים שמתחסנים במדינה. בוסניה לא קיבלה חיסונים עד השבוע שעבר, אז הגיע אליה משלוח ראשון של חיסוני ספוטניק 5 הרוסיים, מה שאיפשר לה להתחיל לחסן את אזרחיה. בוסניה הזמינה 1.2 מיליון מניות חיסון במסגרת תוכנית COVAX (תוכנית של ארגון הבריאות העולמי המאפשרת גם למדינות מעוטות יכולת להתחסן). בנוסף, קיבלה המדינה עוד 900 אלף חיסונים מהאיחוד האירופי.

 

15:20 - פייזר ומודרנה: תוצאות ניסוי החיסון על ילדים מגיל 12 - בתקווה עד הקיץ

החברות פייזר ומודרנה בודקות את החיסונים שלהן על ילדים מגיל 12 ומקוות לפרסם תוצאות עד הקיץ, כך לפי דיווח בניו יורק טיימס. החברות יוכלו לאחר מכן לבדוק את החיסונים על ילדים צעירים יותר - בהתחשב בתוצאות הניסויים האלו. החברות ג'ונסון אנד ג'ונסון, נובאבקס ואסטרזניקה נמצאות בתהליך דומה, אך בשלב מתקדם פחות.

פאנל של משרד הבריאות ביפן (NHK) אישר את השימוש בחיסון של פייזר לקורונה, כך דיווחה הטלוויזיה ביפן היום (ו'). ראש ממשלת יפן אמר שמבצע החיסונים יכול להתחיל באמצע השבוע הבא, כאשר הראשונים להתחסן יהיו 10,000 עובדי רפואה. ממשלת יפן מקווה להבטיח מספיק חיסונים לכלל האוכלוסייה עד מחצית השנה, לפי הדיווח ברויטרס.

13:00 - מספר מקרי הקורונה במזרח אירופה חצה את ה-10 מיליון

מספר מקרי הקורונה במזרח אירופה עבר היום את ה-10 מיליון, כך על פי ספירה של רויטרס, בעוד מדינות האזור מנסות להגביר את קצב רכישת החיסונים כדי להאיץ את מבצעי החיסון. במדינות מזרח אירופה דווח על 10.2 מיליון מקרי קורונה ו-214,691 מקרי מוות מאז תחילת המגפה. עם זאת, מספר המקרים החדשים היומי באזור ירד בכ-31% ב-20 הימים האחרונים, לעומת חודש קודם לכן, כך על פי ניתוח של רויטרס. ברוסיה אירעו רוב מקרי ההדבקה, והיא הפכה ביום שני למדינה האירופית הראשונה שעוברת את רף שני מיליון המקרים. במדינה דווחו גם הכי הרבה מקרי מוות במזרח אירופה - 79,194.

חיסון ברוסיה, צילום: רויטרס חיסון ברוסיה | צילום: רויטרס חיסון ברוסיה, צילום: רויטרס

11:00 - "שנה איומה": כלכלת בריטניה התכווצה ב-9.9% ב-2020 - השיעור החד בתולדותיה

כלכלת בריטניה התכווצה ב-2020 ב-9.9%, ההתכווצות השנתית הגדולה ביותר שלה מאז החל התיעוד, זאת על רקע נגיף הקורונה שהכה בפעילות הכלכלית במדינה. ברבעון האחרון של השנה צמח התמ"ג הבריטי באחוז, כך על פי משרד הסטטיסטיקה הלאומי, זאת על רקע הסגרים שהטילה הממשלה ברחבי המדינה בניסיון לעצור את התפשטות הנגיף. ההתכווצות השנתית של 9.9% היא יותר מכפולה מזו של 2009, שנגרמה בעקבות המשבר הכלכלי העולמי. נכון להיום בבוקר נרשמו בבריטניה יותר מ-4 מיליון מקרי קורונה ו-115,000 מקרי מוות, על פי מידע של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. בריטניה נפגעה מזנים חדשים ויותר מדבקים של הנגיף בחודשים האחרונים.

ר"מ בריטניה בוריס ג ר"מ בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: גטי אימג'ס ר"מ בריטניה בוריס ג

8:15 - מקסיקו: מניין המתים מקורונה עלה ל-171,234 בני אדם

משרד הבריאות של מקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה מתו מקורונה 1,474 בני אדם, ובכך עלה מניין המתים מפרוץ המגפה במדינה ל-171,234. כמו כן אובחנו 10,677 נדבקים נוספים. יום קודם לכן מתו 1,328 חולים ואובחנו 11,138 נדבקים.

 

אוסטרליה: סגר לחמישה ימים הוטל על מדינת ויקטוריה בעקבות התפרצות קורונה

סגר הוטל על מדינת המחוז ויקטוריה באוסטרליה. זאת בעקבות גילוי שרשרת הדבקה בקורונה שמקורה במלונית בידוד בעיר מלבורן, אשר הגיעה ל-13 נדבקים לפחות. "בגלל שזה כל כך מדבק ומתקדם כה מהר, אנחנו צריכים שבירת מעגל", אמר ראש ממשלת ויקטוריה דניאל אנדרוז. התושבים חויבו להישאר בבתיהם, למעט יציאה לעבודה חיונית, טיפול רפואי, קניית מצרכים ואימון.

מלבורן, מדינת ויקטוריה, אוסטרליה, צילום: EPA מלבורן, מדינת ויקטוריה, אוסטרליה | צילום: EPA מלבורן, מדינת ויקטוריה, אוסטרליה, צילום: EPA

 

 

ביידן: רכשנו עוד 200 מיליון מנות חיסון נגד קורונה

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הודיע כי ממשלתו רכשה עוד 200 מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה - מחציתן מתוצרת "פייזר" ומחציתן מתוצרת "מודרנה". בביקור במכון הלאומי לבריאות במרילנד אמר ביידן: "עכשיו רכשנו מספיק חיסונים כדי לחסן את כל האמריקאים".

צ'כיה: הפרלמנט דחה את בקשת הממשלה להאריך את מצב החירום

הבית התחתון של הפרלמנט של צ'כיה דחה את בקשת הממשלה להאריך את מצב החירום במדינה עקב התפרצות מגפת הקורונה מעבר ליום ראשון. ממשלת המיעוט מסרה כי בעקבות זאת יוסרו מגבלות התנועה, הכוללות עוצר לילה, האיסור על התקהלות ופתיחת החנויות. ייתכן כי מגבלות אחרות יימשכו במסגרת חקיקה אחרת.

ניו יורק טיימס: מצבו של טראמפ כשנדבק בקורונה היה חמור יותר מכפי שדווח

מצבו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ היה חמור יותר מכפי שדווח כאשר נדבק בנגיף הקורונה באוקטובר האחרון. כך דווח בניו יורק טיימס. לפי הדיווח, רמת החמצן בדמו של טראמפ צנחה והיה חשש שיחובר למכונת הנשמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות