אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין נגד בריטניה: חסמה את שידורי BBC World News בגבולותיה צילום: גטי אימג'ס

סין נגד בריטניה: חסמה את שידורי BBC World News בגבולותיה

הצעד נעשה לאחר שרגולטורים בריטים שללו את רשיונה של רשת השידור CGTN שנמצאת בבעלות סין. שר החוץ הבריטי: "פגיעה בלתי מתקבלת בתקשורת החופשית, שתזיק למוניטין הסיני בעיני העולם"

12.02.2021, 12:17 | חדשות חוץ

סין הטילה חרם על שידורי ערוץ הטלוויזיה הבריטי BBC World News ואוסרת עליו לשדר במדינה - במסגרת קרב דיפלומטי נגד בריטניה לאחר שרגולטורים בריטים שללו את רשיונה של רשת השידור CGTN שנמצאת בבעלות המדינה הסינית. כך על פי דיווח באתר מרקטווץ'.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך מאתמול בערב הוא סמלי בעיקרו, כיוון ששידורי הערוץ מוגבלים במדינה בעיקר לבתי מלון ואזורים שבהם מתגוררים אזרחים זרים. מינהל הרדיו והטלוויזיה הלאומי הסיני אמר שסיקור הערוץ את סין מפר את הדרישה מדיווחי חדשות להיות נכונים ונייטרליים, ושהוא פוגע באינטרסים הסיניים ובסולידריות האתנית במדינה.

ממשלת סין ביקרה בעבר את דיווחי BBC על מגפת הקורונה במדינה, ואת טענותיה בקשר לעבודות כפייה וניצול מיני נרחבים במחוז שינג'יאנג, ביתם של המיעוט האויגורי וקבוצות מיעוט מוסלמיות אחרות. "הערוץ לא עומד בדרישות של רשת בין לאומית המשדרת מסין", כך אמר מינהל הרדיו והטלוויזיה בהודעתו מהיום בבוקר. בהודעה לא נאמר האם כתבי BBC הפועלים בסין יושפעו מהצעד.

מטה רשות השידור הבריטית, BBC, בלונדון, צילום: גטי אימג מטה רשות השידור הבריטית, BBC, בלונדון | צילום: גטי אימג'ס מטה רשות השידור הבריטית, BBC, בלונדון, צילום: גטי אימג

הממשלה הקומוניסטית בבייג'ינג גירשה בשנה שעברה כתבים זרים מהוושינגטון פוסט, הוול סטריט ג'ורנל והניו יורק טיימס, במהלך מלחמת הסחר שניהלה מול הנשיא טראמפ. שר החוץ הבריטי דומיניק ראב קרא למהלך "פגיעה בלתי מתקבלת בתקשורת החופשית, שתזיק למוניטין הסיני בעיני העולם".

רשת השידור RTHM מהונג קונג הודיעה שתפסיק לשדר את הערוץ היום בעקבות הוראת הרגולטור. שומר הסף הבריטי לתקשורת, Ofcom, שלל ב-4 בפברואר את רשיונו של CGTN, ערוץ טלוויזיה סיני המשדר באנגלית, לדבריו בין היתר בשל קשריו למפלגה הקומוניסטית השלטת בסין. דובר של משרד החוץ הסיני אמר בעקבות פעולתה של אופקום שהיא פעלה "מסיבות פוליטיות המתבססות על הטיה אידאולוגית", ההחלטה של הרגולטור הבריטי מהווה מכשול עבור CGTN, בהיותה חלק מניסיונה של המפלגה השלטת לקדם את עמדותיה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות