אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ מקצצים את התשלום למנכ"לים צילום: אי פי איי

בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ מקצצים את התשלום למנכ"לים

על רקע השלכות הקורונה, בנק אוף אמריקה קיצץ את התשלום לבריאן מויניהן עבור 2020 ב-7.5% ל-24.5 מיליון דולר; השכר של מנכ"ל סיטיגרופ היוצא מייקל קורבט קוצץ ב-21% ל-19 מיליון דולר

13.02.2021, 10:01 | חדשות חוץ
הבנקים האמריקאיים בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ מקצצים את התשלום למנכ"לים עבור שנת 2020 על רקע השלכות מגפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעה שמסרו בבנק אוף אמריקה, התשלום השנתי של המנכ"ל בריאן מויניהן קוצץ ב-7.5% ל-24.5 מיליון דולר. בדומה לכך, השכר של מנכ"ל סיטיגרופ היוצא מייקל קורבט קוצץ ב-21% ל-19 מיליון דולר.

בנק אוף אמריקה, צילום: בלומברג בנק אוף אמריקה | צילום: בלומברג בנק אוף אמריקה, צילום: בלומברג

לפי סוכנות הידיעות בלומברג, בשני הבנקים ציינו את השלכות המגפה כסיבות לצמצום התגמול לראשיהם. כך למשל בסיטיגרופ ציינו את "ההשפעה יוצאת הדופן" על התנאים המאקרו כלכליים בארה"ב ובעולם. כן ציינו צווים מצד הפדרל ריזרב ומשרד המפקח על המטבע בנוגע לכשלים בהטמעת תשתית טכנולוגית ופיקוח על האינטרנט. בבנק התחייבו לתקן את הבעיות, כשהמנכ"לית הנכנסת ג'יין פרייזר צפויה להוביל את המאמצים.

לפי המסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), חבילת התגמולים של קורבט מסתכמת עתה במניות בשווי 12.3 מיליו דולר, בונוס במזומן של 5.3 מיליון דולר ומשכורת בגובה 1.5 מיליון דולר.

חבילת התגמולים של מויניהן הורכבה ממניות בשווי 23 מיליון דולר ומשכורת של 1.5 מיליון דולר. הוא לא קיבל בונוס מזומן מאז 2007. מויניהם מונה לתפקיד לפני 11 שנים לאחר המשבר הפיננסי העולמי וכעת אמור להוביל את הבנק בעיצומו של משבר נוסף.

בבנק אוף אמריקה קיצצו את התשלום עבור מנהלים בכירים נוספים, זאת בעוד שעובדים בדרגות נמוכות יותר קיבלו מענק של 750 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות