אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם "טעם החיים" ישתנה? קוקה קולה בוחנת מעבר מפלסטיק לנייר צילום: COCA COLA

האם "טעם החיים" ישתנה? קוקה קולה בוחנת מעבר מפלסטיק לנייר

ענקית המשקאות תבחן שימוש בבקבוק מתוצרת פאבוקו הדנית, זאת כחלק מהתחייבות ארוכת טווח להפסיק את השימוש בפלסטיק; מדובר באתגר טכנולוגי, שכן המוצר חייב להבטיח מניעת חדירה של סיבים למשקה באופן שעשוי לשנות את טעמו או לגרום לסיכון בריאותי; הניסוי במוצר, שפותח במשך שבע שנים, יחל בהונגריה עם משקה הפירות של קוקה קולה

13.02.2021, 10:36 | חדשות חוץ
ענקית המשקאות קוקה קולה מתכוונת לבחון את השימוש בבקבוק מנייר, זאת כחלק מהתחייבות ארוכת טווח להפסיק את השימוש בפלסטיק.

קראו עוד בכלכליסט

האבטיפוס של בקבוק הנייר מיוצר על ידי החברה הדנית פאבוקו (Paboco) מנייר חזק במיוחד שעדיין כולל פס פלסטיק. אולם, המטרה של קולה היא ליצור בסופו של דבר בקבוק שניתן למחזר אותו ללא שום פלסטיק שיכול למנוע מהגזים לברוח מהמשקה. המוצר חייב להבטיח גם ששום סיבים לא ייכנסו למשקה. שכן הדבר עלול לשנות את הטעם של המשקה, או לכלול סיכונים בריאותיים.

בקבוקי פלסטיק של קוקה קולה, צילום: איי פי בקבוקי פלסטיק של קוקה קולה | צילום: איי פי בקבוקי פלסטיק של קוקה קולה, צילום: איי פי

החברה הדנית פיתחה את הבקבוק במעבדה במשך שבע שנים, ובקיץ תתחיל בפיילוט לבדיקתו בהונגריה עם משקה הפירות של קוקה קולה, Adez. בשלב הראשון יכלול הניסוי 2,000 בקבוקים. מייקל מיכלסון, הסמנכ"ל המסחרי של פאבוקו, מסר כי הבקבוקים מיוצרים מחומר המורכב מנייר ומסיבים שאמורים לספק את החוזק הדרוש.

הבקבוק של פאבוקו, צילום: COCA COLA הבקבוק של פאבוקו | צילום: COCA COLA הבקבוק של פאבוקו, צילום: COCA COLA

בדומה, יצרנית הוודקה אבסולוט מתכוונת לבחון 2,000 בקבוקי נייר משל עצמה בבריטניה ובשבדיה, ויצרנית הבירה קרלסברג מייצרת אבטיפוס של בקבוק בירה מנייר.

הבדיקות של קוקה קולה ואבסולוט בתחום יהיו הבדיקות המעשיות הראשונות בשאלה האם טכנולוגיה זו יכולה לשרוד את הלוגיסטיקה הכרוכה בשינוע המשקאות. "חייבים להיכנס לעולם האמיתי ולקבל את המשוב בזמן אמת", הסביר מיכלסון.

עם זאת, יש שמאמינים שגם אם הפיילוט יעבור בהצלחה יעבור עוד זמן עד שבקבוקי הנייר יהפכו להיות יותר מנישה קטנה בלבד. "בקבוקי נייר הם מאד מלהיבים לחובבי חדשנות באריזות, אך יוזמות מסוג זה מסתובבות כבר כמה שנים מבלי להמריא בגדול באמת", אמר פין סלייטר העורך של המגזין הדיגיטלי Packaging Europe. בנוסף,בקבוקי פלסטיק נחשבים לזולים וליעילים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות