אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: הגרנד סלאם בג'ודו ייערך בתל אביב בפברואר צילום: גטי אימג'ס

רשמית: הגרנד סלאם בג'ודו ייערך בתל אביב בפברואר

עיריית ת"א הודיעה על קיום טורניר ספורט בינלאומי ראשון בישראל בתקופת הקורונה - גראנד סלאם תל אביב 2021. בעקבות ההודעה עלתה ביקורת על כך שלספורטאים הזרים תתאפשר כניסה לישראל בזמן שנתב"ג סגור עבור אזרחי המדינה. לא תתאפשר כניסת קהל

14.02.2021, 11:46 | שירות כלכליסט

בתאריכים 20-18 בפברואר 2021 תתקיים בהיכל הדרייב אין שבצפון תל אביב תחרות הגרנד סלאם תל אביב 2021 בג'ודו. זה יהיה הטורניר הבינלאומי הראשונה בישראל בעידן הקורונה, לאחר שבשנה האחרונה אמנם נכנסו לארץ נבחרות וקבוצות זרות, אך לא התקיימה תחרות בפורמט של טורניר. לא תתאפשר כניסת קהל לאירוע.

לפי הודעת הדוברות של תל אביב, "התחרות יוצאת לדרך בזכות שיתוף פעולה בין משרדי הספורט, הבריאות והתחבורה, עיריית תל אביב-יפו, איגוד הג'ודו העולמי ואיגוד הג'ודו הישראלי, סילבן אדמס, חברת MyHeritage, חברת קומטק וגורמים נוספים".

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות ההודעה על האירוע עלתה ביקורת על אפשרות הכניסה של ספורטאים זרים לישראל בזמן שנתב"ג סגור עבור אזרחי המדינה. כמו כן, גורמים מתעשיית הספורט הישראלית מותחים ביקורת על קיום התחרות בזמן שלא מצאו פתרון לקהל במגרשי הספורט.

יש לציין שכל הספורטאים שיגיעו לישראל יעברו בדיקת קורונה, אחריה יישארו בבידוד בחדרם במלון, ורק לאחר אישור יוכלו לצאת מהבידוד. התחרות עצמה תיערך תוך הקפדה של האיגוד העולמי על הפרדה בין "בועות" ושמירה על בריאות הספורטאים.

הג הג'ודוקא שגיא מוקי | צילום: איי אף פי הג

לפי המארגנים, לתחרות יגיעו מעל ל-500 ספורטאים מרחבי העולם, ביניהם גם אלוף העולם האגדי טדי רינר הצרפתי, הג׳ודוקא האיראני הגולה סעיד מולאי, ואיתם 28 זוכים במדליות אולימפיות, מדליות באליפויות עולם ואליפויות אירופה. מן הסתם, גם הישראלים הבולטים יתחרו בגרנד פרי - ביניהם המדליסט האולימפי אורי ששון, אלוף העולם שגיא מוקי, אלוף אירופה פיטר פלצ׳יק, גפן פרימו (ארד באליפות אירופה), ענבר לניר (אלופת אירופה עד גיל 23) תמנע נלסון לוי (זוכת מדליית הארד באליפות אירופה), גילי כהן (זוכת מדליית ארד באליפות אירופה), שירה ראשוני (זוכת מדליית הזהב בגרנד פרי ת״א) וברוך שמאילוב (זוכה מדליית הכסף במאסטרס 2020).

סילבן אדמס, איש העסקים שמשקיע כספים כדי לקדם את מעמדה של ישראל בעולם באמצעות אירועי תרבות, ספורט וחדשנות בינלאומיים: "אני גאה להיות נשיא הכבוד של תחרות גרנד סלאם תל אביב בג'ודו, שתערך על פני שלושה ימים בסוף השבוע הבא, ובפעם הראשונה ברמתה היוקרתית החדשה. כמובן שהאירוע השנה, שיערך בצל הקורונה, מחוייב בפרוטוקולים מחמירים המדגישים את הצורך בהגנה על הספורטאים, המשלחות ועובדי האירוע. כולי תקווה שאירוח התחרות אצלנו יהווה צעד משמעותי נוסף בחזרה לחיים נורמליים בישראל ובעולם כולו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות