אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוניברסיטאות מקדמות: המחוסנים יחזרו לקמפוס, סרבנים יישארו בזום צילום: עמית שעל

אוניברסיטאות מקדמות: המחוסנים יחזרו לקמפוס, סרבנים יישארו בזום

האוניברסיטה העברית הודיעה לתלמידים שהיא פועלת לאפשר השתתפות פיזית בשיעורים רק למתחסנים. המרכז הבינתחומי בהרצליה פרסם קריאה לסגל ולסטודנטים להתחסן. המועצה להשכלה גבוהה: לא מכירים יוזמה לאפשר כניסה רק למחוסנים

15.02.2021, 09:51 | שחר אילן

מוסדות להשכלה גבוהה החלו לעודד סטודנטים ומרצים להתחסן לקראת פתיחת הסמסטר השני במחצית הראשונה של מרץ. זאת, מתון כוונה לקדם מתווה שיאפשר למרצים ולסטודנטים מחוסנים או אחרי קורונה להגיע לקמפוס, בעוד סרבני חיסון ימשיכו ללמוד וללמד בזום.

קראו עוד בכלכליסט

כבר ב־27 בינואר פנה נשיא האוניברסיטה העברית ויו"ר ועדת ראשי האוניברסיטאות פרופ' אשר כהן לשר הבריאות יולי אדלשטיין לתעדף סטודנטים בחיסונים "כדי שיוכלו לשוב לקמפוסים". בשבוע שעבר שלח כהן יחד עם בכירים נוספים באוניברסיטה העברית מכתב לסטודנטים. הוא דיווח ש"בתיאום עם צוות המומחים של האוניברסיטה שמייעץ לממשלה אנו שוקדים על גיבוש תוכנית שנועדה לאפשר הוראה בקמפוס".

נשיא העברית אשר כהן. פנה לאדלשטיין, צילום: אוהד צויגנברג נשיא העברית אשר כהן. פנה לאדלשטיין | צילום: אוהד צויגנברג נשיא העברית אשר כהן. פנה לאדלשטיין, צילום: אוהד צויגנברג

עוד ציין ש"רכיב מרכזי בתוכנית צפוי ככל הנראה להיות מתן היתר להשתתף בשיעור בכיתה רק למי שהתחסנו ולמי שהחלימו .לפי מתווה זה, מי שלא יהיו רשאים להשתתף בשיעור בכיתה יוכלו להשתתף מרחוק באמצעות זום, ככל שהדבר יתאפשר מבחינת הזמינות של כיתות מתאימות". כיוון שתהליך ההתחסנות אורך ארבעה שבועות כהן קרא לסטודנטים למהר ולהתחסן.

באוניברסיטה העברית טוענים שהמצב המשפטי שלהם שונה משל המורים בבתי הספר, שכן אצלם לא יימנע ממי שיבחר לא להתחסן לעבוד או ללמוד, אלא הוא רק יצטרך לעשות זאת במקוון.

יוזמה דומה נקטו גם במרכז הבינתחומי בהרצליה. שפרסם קריאה לסגל ולסטודנטים להשלים את הליכי החיסון לקראת אפשרות של שיבה לקמפוס, תוך מתן אפשרות למי שלא התחסנו ללמוד מרחוק. שני המוסדות ערכו מבצעי חיסון לסטודנטים מחו"ל. אוניברסיטת תל אביב לא הוציאה מכתב דומה אבל ראש בית הספר למוסיקה שלה פרופ' תומר לב פרסם קריאה לסטודנטים ברוח זו.

ממשרד המשפטים נמסר שלא התקבלה פנייה מהמועצה להשכלה גבוהה לקדם מתווה כזה. מהמועצה להשכלה גבוהה נמסר שנבחנים הצעדים הבאים עם משרד הבריאות אך אין מכירים יוזמה לאפשר כניסה רק למחוסנים. ממשרד הבריאות נמסר: "אין החלטה בנושא חזרה ללימודים. אם וכאשר תתקבל החלטה, יגובשו מתווים יחד עם המוסדות".

תגיות