אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקי יורוקום פיזרו את גרעין השליטה בסאטקום צילום: אביגיל עוזי

פרסום ראשון

מפרקי יורוקום פיזרו את גרעין השליטה בסאטקום

לכלכליסט נודע ש-41% מניות השליטה בחברה נמכרו לשורה של גופים מוסדיים; זאת לאחר שיו"ר סאטקום, עמי ברלב, פעל מול משרד התקשורת לשינוי תנאי היתר השליטה בחברה

17.02.2021, 19:17 | גולן חזני
מפרקי יורוקום שבשליטת שאול אלוביץ' לשעבר, פיזרו את גרעין השליטה בחברת סאטקום מערכות, החברה האחרונה שנותרה בקופת הפירוק.  

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי 41% מניות השליטה בסאטקום נמכרו לשורה של גופים מוסדיים, בנתחים של 2%-3% לכל גוף, והחברה תהפוך לחברה ללא גרעין שליטה.

בכך הפכה סאטקום לחברת התקשורת הראשונה שרשיון השליטה בה שונה והותאם לחברה ללא גרעין שליטה. זאת אחרי שעמי ברלב, יו"ר החברה, פעל מול משרד התקשורת לשינוי תנאי היתר השליטה בחברה.

עמי ברלב, יו"ר סאטקום מערכות, צילום: אביגיל עוזי עמי ברלב, יו"ר סאטקום מערכות | צילום: אביגיל עוזי עמי ברלב, יו"ר סאטקום מערכות, צילום: אביגיל עוזי

קבוצת יורוקום הגיעה לפירוק ביוזמת בנק הפועלים בשל חוב של מיליארד שקל. נכסי החברה הועברו לכינוס ונמכרו לאורך השנים, בין היתר מדובר במכירת השליטה בבזק ואנלייט. החברה האחרונה שנותרה היא סאטקום.

התנאי של משרד התקשורת למהלך היה שהמניות יימכרו לגורמים ישראלים בלבד ובנתחים קטנים ללא גורם דומיננטי. סאטקום פועלת במתן שירותי תקשורת בעיקר באמצעות תשתית לוויין אולם גם באמצעות תשתית קרקעית.

פיזור גרעין השליטה נעשה לאחר שנסיונות קודמים למכור את גרעין השליטה בחברה לא צלחו. סאטקום נסחרת בשווי 68 מיליון שקל והיקף המניות שנמכרו עומד על 26 מיליון שקל.

את המכירה ביצע בית ההשקעות אפסילון שנשכר לשם כך. ברלב אמר כי מדובר בעידן חדש לחברה וכי הגופים המוסדיים תמכו בפוטנציאל החברה ובניהולה.

המנהלים המיוחדים מטעם יורוקום, פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון - אשר פעלו לאורך השנים בהגינות, ביושרה וראו את טובת החברה לנגד עיניהם. סאטקום מאופיינת בשדירת ניהול איכותית וחזקה. אני מאמין שמנכ"ל החברה, אסף רוזנהק ומנהליו ידעו להמשיך ולהוביל את החברה להצלחות. אנחנו רצים למרחקים ארוכים ונחושים להביא למשקיעי החברה תוצאות טובות, אך באופן מבוקר תוך ניהול אסטרטגיית צמיחה בריאה"

"לצד האמון לו זכינו מקרב הגופים המוסדיים בישראל, אנו ערים לגודל האחריות המונחת על כתפינו ונפעל ללא לאות על מנת להשיא ערך למשקיעי החברה תוך דגש על עקרונות ברורים של ממשל תאגידי חזק; שקיפות מקסימאלית מול כל בעלי המניות ומחזיקי האג"ח; חתירה בלתי פוסקת לביצוע עסקאות איכותיות תוך גיבוש אסטרטגיה איכותית וארוכת טווח ועבודה בלתי פוסקת אשר תשרת את לקוחות החברה, שותפינו ומשקיעי הקבוצה".

רוזנהק אמר כי "סאטקום יוצאת היום לדרך חדשה ומרתקת. יחד עם מנהלי ועובדי החברה נמשיך להוביל מהלכים אסטרטגיים משמעותיים שישימו את סאטקום בקדמת הבמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות