אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ואליו קפיטל שבשליטת רני צים רוכשת את פעילותה של חברת אפליצ'ק שתתחרה בביט צילום: מאיר אדרי

בלעדי לכלכליסט

ואליו קפיטל שבשליטת רני צים רוכשת את פעילותה של חברת אפליצ'ק שתתחרה בביט

התמורה: 10 מיליון שקל במזומן והקצאה של 15% ממניות ואליו בשווי כ-13 מיליון שקל. אפליצ'ק, שהוקמה בשנת 2012 בידי המנכ"ל מני גיא, פיתחה מערכת דיגיטלית לחיתום וניהול סיכונים וגם השיקה שירות לבדיקה וניכיון צ'קים

17.02.2021, 22:52 | גולן חזני

עסקה בתחום האשראי החוץ בנקאי. לכלכליסט נודע כי ואליו קפיטלשבשליטת רני צים רוכשת את פעילותה של חברת אפליצ'ק שמתיימרת להתחרות באפליקציית ביט של בנק הפועלים.

קראו עוד בכלכליסט

צים מחזיק ב-53.5% מואליו קפיטל שנסחרת בשווי 87 מיליון שקל. החברה חתמה היום (ד') על מזכר הבנות מחייב לרכישת הפעילות של אפליצ'ק תמורת 10 מיליון שקל במזומן והקצאה של 15% ממניות ואליו בשווי כ-13 מיליון שקל.

רני צים" בעל השליטה בואליו קפיטל, צילום: מאיר אדרי רני צים" בעל השליטה בואליו קפיטל | צילום: מאיר אדרי רני צים" בעל השליטה בואליו קפיטל, צילום: מאיר אדרי

אפליצ'ק, שהוקמה בשנת 2012 בידי המנכ"ל מני גיא, פיתחה מערכת דיגיטלית לחיתום וניהול סיכונים, וב־2017 השיקה שירות לבדיקה וניכיון צ'קים המתבסס על מודל שיודע להעריך את רמת הסיכון של הצ'ק, ואומר למקבל הצ'ק האם הוא צפוי להיפרע. כמו כן לחברה יש פעילות בתחום האשראי החוץ בנקאי בהיקף 50 מיליון שקל.

לפני כחצי שנה ניהלו ציון קינן ואריק פינטו מנכ"לי בנק הפועלים לשעבר יחד עם שמעון גל, מו"מ להשקעה באפליצ'ק תמורת מיליוני שקלים בודדים, עם אופציה להגיע ל-30% ממניות החברה. העסקה לא הושלמה בסופו של דבר.

את העסקה הנוכחית הוביל רני צים, בעל השליטה ויו"ר ואליו קפיטל המנוהלת בידי יהל בן סירה. שמעון גל, ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים טיפל בעסקה וצפוי להתמנות כדירקטור בואליו וייתכן שאף כיו"ר.

ואליו קפיטל תקצה לבעלי אפליצ'וק גם כתבי אופציה לא סחירים המירים למניות החברה, לתקופה של שלוש שנים, עד לתקרה של 10% מהון החברה ובכפוף לתנאי הבשלה ועמידה באבני דרך ויעדים בהתאם לשווי החברה, החל מ-350 מיליון שקל שווי.

אבן הדרך הראשונה הינה שווי חברה של 350 מיליון שקל (הבשלה ל-3% מההון), השניה הינה בשווי 350 מיליון שקל (הבשלה ל-4% מההון) והאחרונה בשווי 500 מיליון שקל (הבשלה ל-3% מההון).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות