אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענק: ג'וקוביץ' זכה בפעם התשיעית באליפות אוסטרליה צילום: רויטרס

ענק: ג'וקוביץ' זכה בפעם התשיעית באליפות אוסטרליה

בתום שנה אישית איומה ורצופת תקריות שליליות על המגרש ומחוץ לו, המדורג ראשון בעולם הביס את מדבדב, 5:7, 2:6, 2:6 ונשאר מושלם בגמרים באוסטרליה. זהו תואר הגראנד סלאם ה-18 בקריירה שלו - רק שניים פחות מפדרר ונדאל, ולא נראה שהשחקן הטוב בעולם כיום מתכוון לעצור

21.02.2021, 13:13 | ynet
אגדת טניס. נובאק ג'וקוביץ' זכה היום (ראשון) באליפות אוסטרליה התשיעית שלו, ועשה את זה בסטייל עם תצוגת תכלית מרשימה וניצחון חלק בשלוש מערכות, 5:7, 2:6, 2:6 על אנדריי מדבדב.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

ג'וקוביץ' שמר על המאזן המושלם שלו בגמרים בטורניר, והגיע ל-18 זכיות בגראנד סלאמים - רק שניים פחות מרוג'ר פדרר ורפאל נדאל שמחזיקים ב-20 כל אחד. כמו שהוא נראה היום על המגרש, לא עושה רושם שיש לו כל כוונה להסתפק בזה.

 

נובאק ג נובאק ג'וקוביץ' ניצח את דניל מדבדב באליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס | צילום: רויטרס נובאק ג

 

במשחק עצמו, המערכה הראשונה עוד הייתה צמודה וגו'קוביץ' הכריע אותה עם שבירה רגע לפני שהלכה לשובר שוויון, אבל מאותו רגע הוא פשוט מחק את מדבדב (4), שהחל להיות יותר ויותר מתוסכל, הירבה להתעצבן ולטעות ולא הצליח להוות יריב של ממש. את הזכייה הראשונה שלו בגראנד סלאם הוא יצטרך לחפש במקום אחר.

 

הצואר הזה מגיע אחרי שנה איומה עבור המדורג ראשון בעולם. מאז שהקורונה נכנסה לחיינו, לג'וקוביץ' קרו בעיקר דברים רעים. זה התחיל עם הטורניר שאירגן, שזכה לכינוי "טורניר הקורונה". הוא נולד מתוך כוונה טובה אך אי-ההקפדה על ההנחיות וריבוי מקרי ההידבקות בו הביאו עליו קיתונות של ביקורת. בהמשך הגיעה ההרחקה מאליפות ארה"ב לאחר שכדור שחבט בכעס פגע בטעות בשופטת הקו. גם כאשר הגיע לאוסטרליה, הוא התלונן על התנאים ומשך אליו אש. ובכל זאת, למרות הכל, על המגרש הוא הוכיח היום שנכון לעכשיו מדובר בשחקן הטוב בעולם.

מערכה ראשונה: 5:7 לג'וקוביץ'

 

נולה פתח עם אייס והמשיך לניצחון מהיר במשחקון הראשון. מדבדב פתח טוב את משחקון ההגשה שלו אבל ג'וקוביץ' תקף והשיג שבירה ראשונה מוקדמת - 0:2. המגמה נמשכה עם ניצחון על האפס במשחקון הבא ורק אז מדבדב עלה על הלוח - 3:1. מעודד, הוא השיג שתי אפשרויות שבירה והצליח להגן טוב מספיק כדי לנצל את הראשונה - 3:2. את המשחקון השישי ג'וקוביץ' התחיל אגרסיבי אבל נקודה יפהפייה של מדבדב ומשחקון על האפס הבהירו שהוא כאן - 3:3. השניים שמרו על ההגשות במשחקונים הבאים עד ל-5:6 לג'וקוביץ', ובדיוק אז הוא השיג שלוש נקודות שבירהניצל את השלישית ולקח את המערכה - 5:7.

 

נובאק ג נובאק ג'וקוביץ' מנצח באליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס | צילום: רויטרס נובאק ג

 

מערכה שנייה: 2:6 לג'וקוביץ'

 

מדבדב השיג שבירה מיד בפתיחת המערכה השנייה, אבל ג'וקוביץ' שבר מיד חזרה והמשיך לארבעה 0משחקונים רצופים כולל שבירה נוספת- 1:4. השניים שמרו על ההגשות, נולה עלה ל-2:5 ומדבדב המתוסכל שבר מחבט. ג'וקוביץ' נשאר שקט, השיג שבירה נוספת ולקח את המערכה 2:6.

 

מערכה שלישית: 2:5 לג'וקוביץ'

 

ג'וקוביץ' המשיך להיראות נהדר, מדבדב המשיך להיות עצבני ולעשות טעויות בלתי מחוייבות, ודי מהר זה כבר היה 1:4 לסרבי. מדבדב לקח משחקון וניסה להרים את עצמו אבל הסרבי הגיב עם יציבות אופיינית מהקו האחורי ועלה ל-2:5. מדבדב הגיש כדי להישאר במשחק, אבל כדור השלג הזה כבר היה בדרך הוודאית לרמוס אותו - וג'וקוביץ' לקח גם את המשחקון הזה בדרך ל-2:6 נוסף גם במערכה השלישית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות