אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על שוב מאריכה את החל"ת ל-5,000 עובדי החברה צילום: יאיר שגיא

אל על שוב מאריכה את החל"ת ל-5,000 עובדי החברה

החל"ת מוארך עד ל-31 במרץ, מתוך תקווה כי לקראת חג הפסח תתאפשר החזרת טיסות מסחריות. עם זאת, החברה חייבת לפטר 2,000 עובדים זאת במסגרת הסכמי התייעלות שחתמה מול האוצר

22.02.2021, 13:32 | נווית זומר

אל על מאריכה שוב את החל"ת ל-5,000 עובדיה, שמושבתים בבית כבר קרוב לשנה מאז מרץ שעבר. החברה הודיעה היום כי החל"ת שהיה אמור להסתיים ב-28.2 מוארך עד ל-31.3 (ההארכה האחרונה התבצעה ב-25.1) זאת מתוך תקווה כי לקראת חג הפסח שמקדים השנה, תתאפשר החזרה של הטיסות המסחריות.

קראו עוד בכלכליסט

יש לציין כי בכל מקרה, לא כל העובדים אמורים לחזור לעבודה בתום החל"ת. על פי דרישת משרד האוצר אל על חייבת לפטר 2,000 עובדים כולל טייסים, דיילות, עובדי תחזוקה וכו', זאת במסגרת הסכמי ההתייעלות שחתמה מול האוצר כתנאי לקבלת ההלוואה בסך 300 מיליון דולר ובערבות מדינה. הפיטורים ייכנסו לתוקף עם קבלת ההלווואה הצפויה תוך 3 שבועות.

מנכ"ל אל על אביגל שורק, צילום: עופר חג מנכ"ל אל על אביגל שורק | צילום: עופר חג'יובי מנכ"ל אל על אביגל שורק, צילום: עופר חג

הנהלת אל על כבר החלה בהכנת רשימת מפוטרים מקרב העובדים הקבועים, כהכנה להליך השימוע. היום פרסם מנכ"ל אל על החדש אביגל שורק איגרת לעובדים ובה אמר כי החברה לקראת השיבה לפעילות, ועובדת על פורמט טיסה בטוחה ללא קורונה. לדבריו, " תפיסת הטיסה הבטוחה מבטיחה את כל השלבים - לפני במהלך ואחרי הטיסה – שאף אחד אינו חולה ומדבק בשדה התעופה ובמטוס".

בכוונת אל על לשווק את הטיסות הבטוחות מאמצע מרץ, כשהכוונה שהיא שהן יהיו מיועדות למחוסנים או כאלה שעברו בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה ועם הנחיתה, על מנת לוודא שהטיסה הייתה נקיה מקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות