אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתות חמדיה על סף מיזוג עם דלתות רשפים מאשקלון צילום: Youtube

בלעדי לכלכליסט

דלתות חמדיה על סף מיזוג עם דלתות רשפים מאשקלון

דלתות חמדיה שבשליטת קרן טנא מנהלת משא ומתן מתקדם למיזוג עם דלתות רשפים. חמדיה תרכוש כ־70% מהחברה הממוזגת; בעלי רשפים, רפי סלהוב, ימשיך להחזיק בכ־30% ולנהל את הפעילות. שווי החברה הממוזגת כ־400 מיליון שקל

02.03.2021, 07:02 | גולן חזני

מיזוג בענף הדלתות: ל"כלכליסט" נודע כי דלתות חמדיה מנהלת מגעים מתקדמים מאוד למיזוג עם דלתות רשפים. שווי החברה הממוזגת יהיה 350–400 מיליון שקל. חמדיה מצויה בשליטת (51%) קרן טנא שייסד אריאל הלפרין ומייצרת דלתות פנים.

רשפים מייצרת דלתות פלדה ודלתות ביטחון ובין שתי הפעילויות קיימת סינרגיה שמובילה לעסקה. המיזוג ייצור את חברת הדלתות השנייה בגודלה בארץ, אחרי רב־בריח.

בעלי מפעל רשפים באשקלון רפי סלהוב, צילום:אבי רוקח בעלי מפעל רשפים באשקלון רפי סלהוב | צילום:אבי רוקח בעלי מפעל רשפים באשקלון רפי סלהוב, צילום:אבי רוקח

חמדיה רוכשת כ־70% ממניות החברה הממוזגת ואילו הבעלים והמנכ"ל של רשפים, רפי סלהוב, ימשיך להחזיק בכ־30% מהמניות ולנהל את הפעילות עם אופציה למכירה עתידית של מניותיו בשדרוג המחיר על בסיס תוצאות עתידיות. היקף העסקה יהיה לפי שווי חברה של 100–120 מיליון שקל לדלתות רשפים.

קרן טנא, המנהלת נכסים בהיקף של יותר מ־1 מיליארד דולר, רכשה את השליטה בדלתות חמדיה ב־2019 לפי שווי של 150 מיליון שקל. בעלי החברה, המנכ"ל אהוד סאסי והמשנה למנכ"ל מיכאל גלובינסקי, נשארו עם 49% מהמניות. סאסי השתלט על החברה ב־2008 בהשקעה של 15 מיליון שקל בלבד.

דלתות חמדיה הוקמה ב־1949 כחברה קיבוצית שהפעילה נגריה בקיבוץ חמדיה הסמוך לבית שאן. בשנות ה־60 הוחלט להרחיב את הפעילות, והוקם מפעל שייצר דלתות ליצוא ולצריכה מקומית. ב־2006 נאלץ הקיבוץ לבקש הקפאת הליכים בשל חובות של כ־100 מיליון שקל, וכחלק מהסדר נושים מכר את דלתות חמדיה לבעליה הנוכחיים במחיר נמוך. השניים הגדילו את המכירות והחזירו את החברה לפסי רווחיות. לפי הערכות חמדיה מרוויחה 7–10 מיליון שקל בשנה.

רשפים מתמקדת בייצור דלתות ביטחון מפלדה, בעיקר לשוק הפרימיום. שיעורי הרווח בשוק דלתות הפלדה נמוכים יותר מאילו של דלתות הפנים שמיוצרות מעץ. זו הסיבה שהרווחיות של רשפים נמוכה יותר, והשווי שלה בעסקה נמוך יותר. כמו כן רשפים מתמחה בייצור דלתות כניסה יוקרתיות בעיצוב ייחודי ומייצרת גם דלתות אש ודלתות לממ"דים.

אריאל הלפרין מנהל קרן טנא, צילום: אתר קרן טנא אריאל הלפרין מנהל קרן טנא | צילום: אתר קרן טנא אריאל הלפרין מנהל קרן טנא, צילום: אתר קרן טנא

סלהוב, תושב אשקלון, החל את הקריירה העסקית במסגרייה שפתח באשקלון ב־1982, וב־1993 הקים את רשפים. בשנים האחרונות החלה החברה לייצא דלתות, בעיקר לאפריקה.

החברה מעסיקה כ־200 עובדים במפעל באשקלון שהוקם ב־2016 בהשקעה של 40 מיליון שקל ובנוסף 10 מיליון שקל בציוד חדש. לחברה שלושה מרכזי מכירות גדולים, בצ'ק פוסט בחיפה, ברחוב לח"י בבני ברק וחנות מפעל. המפעל משתרע על 15 דונם וממוקמים בו משרדים ואולם תצוגה ששטחם 1,700 מ"ר. הכנסותיה נאמדות ב־150 מיליון שקל ו־EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) של 35–25 מיליון שקל. בשנים האחרונות נהנית החברה מהאצת הבנייה בארץ ומעלייה בדרישה לתוצרת ישראל.

תחום דלתות הכניסה מצוי בצמיחה בשנים האחרונות. מובילת השוק היא רב־בריח שבבעלות שמואל דונרשטיין ובה שותפה הפועלים שוקי הון. רב בריח מצויה בפני הגשת תשקיף לקראת הנפקה במאי לפי שווי של 700–800 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות