אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג בוחנת הורדת דירוג למישורים - בגלל החברה הבת סקיילין

מידרוג בוחנת הורדת דירוג למישורים - בגלל החברה הבת סקיילין

מוקדם יותר השבוע הודיעה מישורים על השחיקה האפשרית בתוצאות החברה הבת הקנדית, שעוסקת בתחום המלונאות בצפון אמריקה - עד כדי אי עמידה באמות המידה שנקבעו באחת מסדרות האג"ח של בעלת השליטה

02.03.2021, 19:42 | חזי שטרנליכט

הרעה בפעילות חברת הבת האמריקנית של מישורים מוביל לתסבוכת אפשרית מול מחזיקי האג"ח. הערב הודיעה חברת מידרוג על הכנסת ארבע סדרות אג"ח של חברת מישורים לבחינת דירוג עם השלכות שליליות. זאת בעקבות דיווח של מישורים מוקדם יותר השבוע לפיו הרעה בפעילות העסקית של חברת הבת הקנדית סקייליין עקב הקורונה, עלולה לשחוק את ה-EBITDA.

קראו עוד בכלכליסט

התפתחות זו עלולה להוביל להפרה פוטנציאלית של אמת המידה שלה התחייבה מישורים מול מחזיקי האג"ח שלה (סדרה ח'); אגרות החוב של מישורים  (סדרות ד',ה',ו' ו-ח')  מדורגות בדרגת Baa2, המקבילה ל-BBB בדירוג S&P מעלות.

ביום ראשון דיווחה חברת מישורים כי בשל ההשלכות של משבר הקורונה, נוצרה השפעה שלילית על ה-EBITDA של סקיילין, וזאת לפי הנתונים של הרבעון הרביעי של 2020 והתחזיות לשנה הקרובה. נתונים אלה נחשפו לטובת הכנת הדו"ח הכספי לשנת 202 עליו עובדים במישורים בימים אלה. 

מישורים ציינה כי יש חשש שב-12 החודשים הקרובים היא תפר למעשה את אמת המידה שנוגעת ליחס כיסוי החוב וה-EBITDA שלה, יחס שלגביו התחייבה בשטר הנאמנות לסדרה ח' כאמור. לפי הדו"ח של מידרוג הערב, הכניסה האפשרית להפרה של אמת מידה של מישורים עלולה להעמיד עילה של מחזיקי האג"ח לפירעון מיידי, לא רק לגבי סדרה ח' אלא גם לגבי שאר הסדרות. מסיבה זו אכן הודיעה מישורים כי היא פונה למחזיקי אגרות החוב מסדרה ח' בנושא.

מישורים עוסקת בתחום הנדל"ן המניב בישראל - משרדים, מסחר ופנאי - ובארה"ב בנדל״ן מניב בתחום המסחר והפנאי. סקייליין פועלת בארה״ב ובקנדה בתחום המלונאות ואתרי הנופש. לסקייליין יש שתי סדרות אג"ח נסחרות (א' ו-ב') בתשואה לפדיון של 3.8% ו-8.38% בהתאמה. היקף הקרן של שתי הסדרות של סקייליין שנותר לפירעון עומד על 247 מיליון שקל.

ארבע הסדרות האמורות של מישורים נסחרות בבורסה בתשואה לפדיון שנעה בין 2.48% בסדרה ד' ל-6.41% בסדרה ו' היקף הקרן הכולל של כל הארבע שנותר לפירעון עומד על 358.7 מיליון שקל.

אלכס שניידר בעל השליטה במישורים אלכס שניידר בעל השליטה במישורים אלכס שניידר בעל השליטה במישורים

תגיות