אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתחרה של ספוטיפיי תהפוך לחברה הטכנולוגית הערבית הראשונה בנאסד"ק צילום: צילום מסך מאתר החברה

המתחרה של ספוטיפיי תהפוך לחברה הטכנולוגית הערבית הראשונה בנאסד"ק

חברת הסטרימינג אנעאמי מאבו דאבי הודיעה על מיזוג עם חברת ספאק, שבמסגרתו הוערך השווי שלה ב-200 מיליון דולר; לחברה 70 מיליון משתמשים רשומים והסכמים עם יוניברסל מיוזיק, וורנר מיוזיק וסוני מיוזיק

03.03.2021, 18:22 | חדשות חוץ

חברת אנעאמי (Anghami) האמירתית, שמפעילה אפליקציית סטרימינג מוזיקה במזרח התיכון ובצפון אפריקה, הודיעה היום (ד') שתהפוך לחברת הטכנולוגיה הערבית הראשונה שנסחרת בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט

אנעאמי הסכימה למיזוג עם חברת ארנק ייעודית (SPAC), בעסקה שבה הוערך השווי של חברת הסטרימינג ב-200 מיליון דולר. חברות ספאק הן מעין שלדים בורסאיים, שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג פעילות של חברה פרטית קיימת לתוכן. לחברות ספאק יש זמן קצוב להכנסת פעילות לתוכן, בד"כ שנתיים. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות, החברה מחזיקה למשקיעים את הכסף.

"היותנו חברה שנסחרת בארה"ב תיתן לנו גישה לפלטפורמה הגלובלית הטובה בעולם ולהשקעות," כך אמר מנכ"ל החברה ואחד המייסדים, אדי מארון.  

אפליקציית אנעאמי, צילום: צילום מסך מאתר החברה אפליקציית אנעאמי | צילום: צילום מסך מאתר החברה אפליקציית אנעאמי, צילום: צילום מסך מאתר החברה

על פי ההסכם, אנעאמי תתמזג עם חברת Vistas Media Acquisition Company הציבורית. העסקה כוללת התחייבות של 30 מיליון דולר מצד חברת ההשקעות האמירתית Shuaa Capital, ועשרה מיליון נוספים מהחברה האם של חברת הרכישה.

Shuaa, המנהלת נכסים בשווי 14 מיליארד דולר, שימשה יועצת פיננסית והובילה סבב גיוסים עבור אנעאמי בשנה שעברה. לאנעאמי, שבסיסה באבו דאבי, 70 מיליון משתמשים רשומים ושותפויות עם קבוצת יוניברסל מיוזיק, וורנר מיוזיק וסוני מיוזיק. ואפשר לשמוע בה גם כמה אמנים ישראלים כמו משה פרץ.

לשם השוואה, לספוטיפיי יש 345 מיליון משתמשים שמתוכם 155 מיליון מחזיקים במנוי בתשלום.

המתחרה העיקרית של החברה האמירתית היא ספוטיפיי, שהפכה זמינה במספר מדינות באזור בשלהי 2018. אנעאמי אמרה שהכנסותיה צמחו ב-80% בשלוש השנים האחרונות, והן צפויות לגדול פי חמישה בשלוש השנים הקרובות. לחברה צפוי להיות תזרים מזומנים של כ-142 מיליון דולר בעת סגירת העסקה, שצפויה להיחתם ברבעון השני. היא מקבלת גם תמיכה ממשרד ההשקעות של אבו דאבי לשם פיתוח מטה החברה וממרכז מחקר ופיתוח באבו דאבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות