אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיגה חזקה בשקל, מול הדולר והיורו צילום: שאטרסטוק

נסיגה חזקה בשקל, מול הדולר והיורו

הדולר מטפס ב-0.9% ל-3.31 שקלים, היורו מתחזק ב-0.7% ל-3.99 שקלים; פריקו: "גופים מוסדיים הנדרשים להתאים את מבנה האחזקות לשינויים החדים בשערי הריבית, מוצאים את עצמם נדרשים לקנות את הדולר"; על הפרק בשווקים הגלובאליים - הערב נאום של יו"ר הפד פאוול; מחר דוח התעסוקה החודשי

04.03.2021, 11:02 | מיקי גרינפלד

נסיגה חזקה בשקל הבוקר בשוק המטבעות, מול המקבילים מארה"ב ומאירופה: הדולר מטפס ב-0.9% ל-3.31 שקלים, היורו מתחזק ב-0.7% ל-3.99 שקלים; בשוק הבינ"ל נסחר היורו בירידה קלה של 0.2% ל-1.204 דולר

קראו עוד בכלכליסט

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים מימון והשקעות אומר הבוקר יכ בשוק "מתרחשים שני דברים מהותיים, הראשון הוא עליית התשואה באג"ח הדולרי, שלוחצת על שוק המניות ותורמת לביקוש לדולר, מה שהביא להתחזקות הדולר אל מול המטבעות המרכזיים וגם בישראל.

כמו כן, גופים מוסדיים הנדרשים להתאים את מבנה האחזקות לשינויים החדים בשערי הריבית, מוצאים את עצמם נדרשים לקנות את הדולר. החשש בקרב סוחרים הוא מפעולות שעשוי לנקוט הבנק המרכזי האמריקאי במסגרת מדיניותו התומכת בשערי ריבית נוחים ונמוכים עד לשנת 2023, כפי שהכריז יו"ר הפד ג'רום פאוולפאואל. עליית התשואה אמש בניו יורק, גררה לירידות שערים חדות ולפיחות השקל אל מעל לרמת 3.31 שקלים".

המשקיעים מצפים היום לנאומו של פאוול, ובעיקר להתייחסות כלשהי לעליית התשואות בשוק אגרות החוב ולתנועות בשוק המטבעות. הנאום צפוי ב-19:05 שעון ישראל. התנועות בשוק המטבעות העולמי מתונות יחסית הבוקר, לקראת הנאום של יו"ר הפד  – כשעל הפרק גם החלטת הריבית של הפד ב-17 במרץ, וכל התפתחות אפשרית עתידית בארה"ב עד להחלטה.

על הפרק בין היתר שאלת העברת תוכנית החילוץ של הממשל בסנאט, בסכום של 1.9 טריליון דולר, לאחר שהועברה בבית הנבחרים.  נושא הלא פחות חשוב - עד כמה תתקדם תוכנית החיסונים האמריקאית עד להחלטת הפד באמצע החודש. עוד לפני כן, ומשמעותי בהחלט גם מבחינת שוק המטבעות, דוח התעסוקה החודשי שיתפרסם בשישי הקרוב.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות