אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייבר מבטלת את גיוס ההון בגלל "תנאי השוק" צילום מסך

פייבר מבטלת את גיוס ההון בגלל "תנאי השוק"

ימים ספורים לאחר ההכרזה על הנפקה גדולה של 700 מיליון דולר, נסוגה החברה שמפעילה פלטפורמה לחיבור בין פרילנסרים למעסיקים; אתמול צנחה מניית פייבר ב-13% ברקע ההודעה על הגיוס

04.03.2021, 15:34 | סופי שולמן
חברת פייבר הישראלית מבטלת את גיוס ההון שלה בבורסת ניו יורק, בשל "תנאי השוק".

קראו עוד בכלכליסט

יומיים לאחר ההכרזה על הנפקה גדולה של 700 מיליון דולר, נסוגה החברה שמפעילה פלטפורמה לחיבור בין פרילנסרים למעסיקים.

מיכה קאופמן, מנכ"ל פייבר, צילום: עומר הכהן מיכה קאופמן, מנכ"ל פייבר | צילום: עומר הכהן מיכה קאופמן, מנכ"ל פייבר, צילום: עומר הכהן

פייבר הודיעה היום (ה') על ביטול, ואפילו לא דחייה של המהלך, בשל תנאי השוק ולהוכיח העובדה שבקופתה 700 מיליון דולר אשר יספיקו לה לתקופה הקרובה.

מניית החברה ספגה ירידה בשבוע האחרון, ללא קשר לתנודתיות בוול סטריט, לנוכח הדילול הגדול שהיה צפוי לבעלי המניות הקיימים אילו ההנפקה הייתה יוצאת לפועל. אתמול צנחה מניית פייבר ב-13% בבורסת ניו יורק, אחרי שביום שלישי בלילה הודיעה על הגיוס. על כן לא מן הנמנע כי תנאי השוק שאליהם מתייחסת החברה בהודעה אינם אלא דרך נוחה לבטל את התוכנית.

מניית פייבר צללה בשבוע האחרון משיא של כמעט 300 דולר ל-242 דולר. עם זאת, המחיר הנוכחי עדיין משקף לחברה שווי שוק של 8.5 מיליארד דולר, הגבוה כמעט פי עשרה משוויה לפני שנה. בפייבר כתבו בהודעת הביטול כי "גיוס בתנאים אלה אינו לטובת בעלי המניות בחברה".

 

פייבר הייתה אחת החברות הישראליות הבולטות שמגפת הקורונה לא רק שלא פגעה בעסקיה, אלא נתנה לה דחיפה אדירה קדימה. ככל שחברות נאלצו להיפרד מעובדים קבועים ולעבור לעבודה מרחוק, פרח תחום הפרילנסרים ועימו השימוש בפלטפורמה של פייבר שמחברת בינם לבין ארגונים שזקוקים לביצוע פרויקטים. 

על רקע זה סיימה החברה את 2020 עם צמיחה של 77% בהכנסותיה ל-189.5 מיליון דולר ועברה לראשונה לתזרים חיובי מפעילות שהסתכם ב-17 מיליון דולר. החברה הציגה גם EBITDA (רווח לפני מס והפחתות) שהגיע ל-9.1 מיליון דולר וזאת לעומת הפסד של 18 מיליון דולר בשורה זו ב-2019. 

בשורה התחתונה ולפי כללי החשבונאות האמריקאית, פייבר עדיין מפסידה, אם כי ההפסד התכווץ ביותר מחצי ב-2020 לרמה של 14 מיליון דולר לעומת 33 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

בניגוד לחששות כי המומנטום היה חד פעמי והתבסס בעיקר על אילוצי הסגרים ברחבי העולם, פייבר פירסמה תחזית חיובית גם ל-2021.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות