אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט אישר: 300 דולר בשבוע למובטלי קורונה עד ה-6 בספטמבר צילום: איי פי

הסנאט אישר: 300 דולר בשבוע למובטלי קורונה עד ה-6 בספטמבר

התשלום, שהוא חלק מחבילת הסיוע למשק האמריקאי בסך 1.9 טריליון דולר, יינתן כתוספת לדמי האבטלה לאנשים שאיבדו את עבודתם בשל המגפה. 10,200 הדולר הראשונים לא ימוסו. התוכנית צריכה לעבור את אישור בית הנבחרים בטרם יחתום עליה הנשיא

06.03.2021, 09:19 | חדשות חוץ

הדמוקרטים בסנאט הגיעו הלילה להסכם לגבי תוספת לדמי האבטלה במסגרת תוכנית הסיוע לקורונה בשווי 1.9 טריליון דולר. העסקה תאריך את תוספת דמי האבטלה בשיעורה הנוכחי של 300 דולר בשבוע עד ה-6 בספטמבר, כך דיווחה רשת NBC.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת התוכנית, לא ימוסו 10,200 הדולר הראשונים שיינתנו לזכאים. את הסיוע יקבלו משקי בית בעלי הכנסה של עד 150 אלף דולר בשנה. "הגענו לפשרה שמאפשרת לכלכלה להתאושש במהירות, תוך כדי הגנה על אלה שמקבלים הטבות דמי אבטלה מפני פגיעה על ידי חוקי מיסוי בלתי צפויים בשנה הבאה", כך אמר הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין אתמול.

נשיא ארה"ב ג נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | צילום: אי פי איי נשיא ארה"ב ג

ההסכמה בסנאט תאפשר לתוכנית להתקדם לאחר שעות של עיכובים. הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין מווירג'יניה המערבית גיבה את הצעת הסיוע למובטלים של מפלגתו, לאחר שלא תמך בתוכנית בדיון מוקדם יותר - מה שעיכב את התוכנית של הדמוקרטים לאשר את הסיוע במהלך סוף השבוע. אי ההסכמה בעניין דרדרה את הסנאט לכאוס, בעוד הדמוקרטים והרפובליקנים קוראים לדמוקרט השמרני לתמוך בהצעות דמי האבטלה שלהם.

הדמוקרטים יציעו את השינוי בדמי האבטלה במהלך מרתון הצבעות על תיקונים שצפוי להתחדש היום. בית הנבחרים מתכנן להעביר את גרסת הסנאט של התוכנית בשבוע הבא, ואז להעבירה לחתימת הנשיא ביידן. הדמוקרטים רוצים לאשר את חבילת הסיוע הנוכחית לפני ה-14 במרץ, היום בו תוספת דמי האבטלה בסך 300 דולר פגה. עם זאת, העיכובים מאתמול איימו על לוח הזמנים הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות