אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי מגדל: היו"ר הפורש יקבל מיליונים? מגיע לנו הסכם קיבוצי

עובדי מגדל: היו"ר הפורש יקבל מיליונים? מגיע לנו הסכם קיבוצי

עובדי חברת הביטוח ערכו אסיפת הסברה לקראת המשא ומתן מול ההנהלה בנוגע להסכם הקיבוצי, במקביל להתכנסות הדירקטוריון כדי לאשר את תנאי הפרישה של היו"ר היוצא מוטי רוזן

11.03.2021, 16:36 | גולן חזני

עובדי מגדל התכנסו היום (ה') לאסיפת הסברה, שמהווה את יריית הפתיחה במשא ומתן בין העובדים לבין הנהלת חברת הביטוח בנוגע להסכם הקיבוצי הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

אסיפת העובדים התקיימה בכניסה למשרדי מגדל בדיוק בשעה שהתכנס דירקטוריון מגדל לדון בתנאי הפרישה המפליגים של היו"ר היוצא, מוטי רוזן, שדורש לקבל 6-5 מיליון שקל כפי שמגיע לו בהתאם להסכם השכר.

אסיפת העובדים מחוץ לבית מגדל, צילום: ועד מגדל אסיפת העובדים מחוץ לבית מגדל | צילום: ועד מגדל אסיפת העובדים מחוץ לבית מגדל, צילום: ועד מגדל

לטענת מקורבי הוועד, מהלך זה של ועד העובדים בראשות מודי גת נעשה בשל ההבנה שהחברה מסוגלת לשלם לרוזן את הסכום הגבוה, כך שמצבה איתן. בתחילת משבר הקורונה ביקשה הנהלת החברה מהעובדים להסכים להרעה בתנאים, בין היתר ויתור על נופש ועיכוב הפרשות לפנסיה, כדי לחזק את חוסנה הכלכלי של החברה בזמן המשבר.

לפי המקורבים, ועד העובדים במגדל אינו מתנגד להסכמי הפרישה של בכירי החברה אך במקביל דורש מהדירקטוריון והנהלת החברה "נאה דורש נאה מקיים", כך שתקציב ההסכם הקיבוצי יוגדל בהלימה לתקציבים המופלגים המוקצים לפרישת בכירי החברה.

יו"ר הוועד גת ציין באסיפה כי "עם פרוץ משבר הקורונה פנו אלינו מההנהלה עם נבואות זעם על מצבה העתידי של החברה – וביקשו שאנו העובדים נכנס מתחת לאלונקה ונסייע לחזק את חוסנה הכלכלי של החברה. ואנחנו אכן נכנסו מתחת לאלונקה. העובדים ויתרו בשנת הקורונה 2020 על תקציב בלתי מבוטל לבקשת הנהלת החברה וכעת מה אנחנו רואים? שכל החיסכון הולך לפיצוי פרישה לבכירים בשנה האחרונה.

"לכן היד שתחתום על תנאי פרישה מופלגים במיליונים לבכירי החברה, תאלץ להיות גם היד שתחתום על הסכם קיבוצי משודרג לעובדים".

בנוסף, דורש ועד העובדים אישור למתווה עבודה מהבית גם בשגרה, לאחר החזרה לעבודה שגרתית עם ההקלה בהגבלות שנועדו לבלום את מגפת הקורונה.

תגיות