אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שלושה שבועות ונפילה בדרך: הביטקוין שב לטריטוריית שיא

אחרי שלושה שבועות ונפילה בדרך: הביטקוין שב לטריטוריית שיא

המטבע הדיגיטלי מתחזק ביממה האחרונה עד למחיר של 58.1 אלף דולר - השיא עומד על 58.3 אלף דולר; יום לאחר שנרשם מחירו הגבוה מעולם, שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן יצאה נגד ההשקעה בביטקוין שהגיב תוך 5 ימים בנפילה עד למחיר של 43 אלף דולר; שווי השוק של המטבע נחתך ב-140 מיליארד דולר; אך מאז חזר לשווי של מעל לטריליון דולר

12.03.2021, 19:46 | נועם לנדמן
הביטקוין התאושש מהמהמורות שקטעו את השיא הקודם וכבר מאיים לפרוץ אותו: המטבע הדיגיטלי מטפס הערב עד למחיר של 57.7 אלף דולר, ואף כמעט רשם ביממה האחרונה את שוויו הגבוה מעולם - עלה עד למחיר של 58.1 אלף דולר. השיא עומד על 58.3 אלף דולר ונרשם ב-21 לפברואר. שווי השוק של המטבע עומד עתה על 1.07 טריליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עברו שלושה שבועות מאז פירסמה שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן אזהרה בנוגע לסכנות שמעמיד הביטקוין הן כלפי המשקיעים והן כלפי הציבור. דבריה של השרה הפילו את מחיר הביטקוין תוך חמישה ימים עד למחיר של 43 אלף דולר – שווי השוק שלו צנח ב-140 מיליארד דולר.

הביטקוין שב לטריטוריית שיא במחירו, צילום: גטי הביטקוין שב לטריטוריית שיא במחירו | צילום: גטי הביטקוין שב לטריטוריית שיא במחירו, צילום: גטי

ילן אמרה שנותרו שאלות משמעותיות בנוגע ללגיטימציה והיציבות של המטבע הווירטואלי. גם מייסד מיקרוסופט ביל גייטס הזהיר מכך שמשקיעים נסחפים לתוך טירופי השקעות, בעוד שילן אמרה כי ביטקוין הוא "דרך לא יעילה במיוחד לביצוע עסקאות".

אלון מאסק, שדיבר לא אחת בעד רכישה ושימוש בקריפטו, אף הוא הודה כי מחיר הביטקוין נראה "יקר מדי", כך צייץ בטוויטר. כזכור, טסלה של מאסק רכשה לאחרונה ביטקוין בסכום של 1.5 מיליארד דולר, כך לפי דיווח של החברה.

היום דיווחה ענקית הבינה העסקית מיקרוסטרטג'י MicroStrategy על רכישה נוספת של ביטקוין: הפעם קנתה 262 מטבעות בסכום של 15 מיליון דולר, לפי מחיר של 57,146 אלף דולר למטבע.

החברה מחזיקה עתה ב-91,326 מטבעות, בסכום רכישה כולל של 2.21 מיליארד דולר ולפי שווי מטבע של 24,214 אלף דולר. לפי המחיר הנוכחי של הביטקוין, שווי המטבעות שברשות מיקרוסטרטג'י עומד על 5.1 מיליארד דולר (רווח על הנייר של כמעט 3 מיליארד דולר).

בשלושה החודשים האחרונים זינקה מניית החברה ב-181%. במקביל ניתר הביטקוין ב-209%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות