אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספאק של eToro נחשף: FinTech Acquisition של בטסי כהן צילום: דודי חסון

הספאק של eToro נחשף: FinTech Acquisition של בטסי כהן

שתי החברות מתכוונות לגייס סכום של כ-650 מיליון דולר במסגרת המיזוג. על פי הערכות צפויה העסקה לצאת לפועל בימים הקרובים

16.03.2021, 08:03 | מאיר אורבך

איטורו תתמזג עם חברת הספאק FinTech Acquisition Corp. V אשר מובלת על ידי בטסי כהן, אחת הפעילות המשמעותיות בתעשיית הפינטק. כלכליסט חשף אמש את כוונת חברת הפינטק הישראלית להנפיק באמצעות ספאק ועל פי הדיווחים שתי החברות מתכוונות לגייס סכום של כ-650 מיליון דולר במסגרת המיזוג. על פי הערכות צפויה העסקה לצאת לפועל בימים הקרובים. בקופת הספאק יש כבר כיום כ-250 מיליון דולר אותו גייסה החברה בדצמבר ולקראת המיזוג יגייסו שתי החברות 400 מיליון דולר נוספים מגופים חיצוניים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח חברת הפינטק הישראלית קיבלה את אישור הרגולטור האמריקאי להתחיל לסחור שם ומתכוונת לעשות כן ולמעשה להתחרות ברובינהוד במהלך 2021.

רונן ויוני אסיא מייסדי eToro, צילום: אוראל כהן, דודי חסון רונן ויוני אסיא מייסדי eToro | צילום: אוראל כהן, דודי חסון רונן ויוני אסיא מייסדי eToro, צילום: אוראל כהן, דודי חסון

ספאק אחר של בטסי כהן מוביל כיום מיזוג עם חברת פינטק ישראלית אחרת פיוניר. על פי הודעת החברות פיוניר אמורה להתמזג עם הליך מיזוג עם חברת הספאק FTAC Olympus Acquisition Corp שבטסי כהן היא היו"ר שלה.

חברת איטורו הוקמה בשנת 2007 על ידי האחים יוני (המשמש כמנכ"ל) ורונן אסיא, אשר פרש לאחרונה מפעילות שוטפת בחברה וכיום משמש כשותף ב-Team8 fintech לצידה של רקפת רוסק עמינח ויובל טל, מייסד פיוניר. איטורו מפעילה רשת המאפשרת למשתמשיה לעקוב אחר משקיעים ולאמץ את אסטרטגיות ההשקעה שלהם בשוק ההון. בתמורה לעמלות מסחר איטורו מאפשרת לאנשים להשקיע במגוון נכסים בשווקים — מניות, סחורות, מטבעות, תעודות סל, מדדים ומטבעות קריפטו. אחד היתרונות של המערכת של החברה היא הקלות הרבה שבה היא מאפשרת לסחור דרכה תוך שימוש במערכות מבוססות בינה מלאכותית ולימוד מכונה.לאורך 14 שנות פעילותה גייסה החברה כ-162 מיליון דולר.

חברות ספאק הן מעין שלדים בורסאיים שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג לתוכן בזמן קצוב פעילות של חברה פרטית קיימת. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות החברה מחזירה למשקיעים את הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות