אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד מחר: AMC מתכננת לפתוח את רוב אולמות הקולנוע שלה בארה"ב צילום: בלומברג

עד מחר: AMC מתכננת לפתוח את רוב אולמות הקולנוע שלה בארה"ב

מדובר באבן דרך משמעותית של החברה שעמדה בפני פשיטת רגל בשל הקורונה, והפסידה 4.6 מיליארד דולר ב-2020; מרבית בתי הקולנוע שייפתחו בימים הקרובים - בדרום קליפורניה, עד שבוע הבא 99% מהסניפים בארה"ב יפעלו

18.03.2021, 13:21 | חדשות חוץ

רשת בתי הקולנוע האמריקאית AMC מתכננת לפתוח עד יום שישי כמעט את כל אולמות הקולנוע שלה במדינה. מדובר באבן דרך משמעותית לחברה שהייתה קרובה לפשיטת רגל בעקבות מגפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

מרבית בתי הקולנוע שייפתחו בימים הקרובים נמצאים בדרום קליפורניה, שם העלייה בתחלואה מנעה מרשויות הבריאות לאשר פתיחה מחדש בשלב מוקדם יותר.

לפי הודעת החברה, כל 23 בתי הקולנוע במחוז לוס אנג'לס - השוק הגדול ביותר של צופי קולנוע בארה"ב - ייפעלו מחדש ביום שישי. יתרה מכך, לפי התכנון של החברה, בשבוע הבא יפעלו 99% מכלל אולמות הקולנוע שהיא מפעילה.

רשת בתי קולנוע AMC בארה"ב, צילום: AMC Theatres רשת בתי קולנוע AMC בארה"ב | צילום: AMC Theatres רשת בתי קולנוע AMC בארה"ב, צילום: AMC Theatres

החזרה הזו לשגרה מסוימת מגיעה לאחר שהחברה חוותה את אחת השנים הקשות בתולדותיה, במהלכה הייתה קרובה להגשת בקשה לפשיטת רגל על רקע הגבלות הריחוק החברתי שהוטלו בניסיון לבלום את התפרצות הקורונה. במקביל, נדחה תאריך היציאה של מרבית הסרטים בשל הנסיבות.

AMC דיווחה על הפסד של 4.6 מיליארד דולר ב-2020. מוקדם יותר השנה הציגה החברה תכנית חילוץ שנועדה לאפשר לה לשרוד גם אם לא יחול השנה שיפור במצב.

"בדיוק לפני שנה סגרנו את כל בתי הקולנוע של AMC בארה"ב, מסר בהצהרה המנכ"ל אדם ארון. עוד הוסיף כי החברה מתמקדת כעת במאמצי הפתיחה מחדש תוך הבטחה לשמור על הבריאות והבטיחות. בהתאם, בתי הקולנוע שייפתחו מחדש יוגבלו מבחינת כמות הצופים בשל הצורך לשמור על ריחוק חברתי. כך למשל, בניו יורק ובלוס אנג'לס ניתן יהיה למלא רק 25% מתפוסת האולם, והצופים יתבקשו לעטות מסיכות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות