אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסטים מתחילים בגולדמן זאקס: "התנאים לא אנושיים - עובדים 95 שעות בשבוע" צילום: רויטרס

אנליסטים מתחילים בגולדמן זאקס: "התנאים לא אנושיים - עובדים 95 שעות בשבוע"

סקר אינטרנטי שנערך בקרב אנליסטים מתחילים בבנק ההשקעות חושף תמונה בעייתית: "זה מעבר ל'עבודה קשה', זה לא אנושי על גבול ההתעללות"

19.03.2021, 17:37 | חדשות חוץ

אנליסטים בשנתם הראשונה בגולדמן זאקס הזהירו כי הם עשויים להתפטר אלא אם ישופרו תנאי העבודה הלא אנושיים שלהם - כך לפי דיווחים בסוכנויות הידיעות.

קראו עוד בכלכליסט

סקר אינטרנטי שנערך בקרב 13 אנליסטים בבנק ההשקעות מצא שהם עובדים בממוצע 95 שעות בשבוע, וישנים חמש שעות בלילה. מערכות היחסים האישיות שלהם נפגעות מכך, כמו גם מצבם הפיזי והנפשי.

העובדים הזהירו כי הם עשויים לעזוב את הבנק תוך שישה חודשים אם משהו לא ישתנה.

מטה גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק | צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: בלומברג

הסקר מציע הצצה נדירה לתרבות העבודה התחרותית והתובענית בחברות המובילות בוול סטריט, שבהן אנליסטים צעירים נאבקים לבנות לעצמם קריירה יוקרתית. הסקר, שהופיע במדיה החברתית ביום רביעי, נערך ע"י ובקרב קבוצה של אנליסטים בשנתם הראשונה במקצוע בארה"ב. "מניעת השינה, היחס מצד בנקאים בכירים, הלחץ הפיזי והנפשי... אני גדלתי בבית אומנה ולא בטוח שזה פחות גרוע", כתב אחד המשתתפים בסקר. "זה מעבר ל'עבודה קשה', זה לא אנושי על גבול ההתעללות", כתב משתתף אחר.

כל המשתתפים אמרו שהעבודה השפיעה לרעה על מערכות היחסים שלהם עם חברים ומשפחה, בעוד 77% אמרו שהם קורבנות של התעללות במקום העבודה.

לפני העבודה בבנק, האנליסטים העריכו את בריאותם הנפשית ב-8.8 מתוך 10, ואת בריאותם הפיזית ב-9 מתוך 10. אך לאחר התחלת העבודה בבנק, הם דירגו את בריאותם הנפשית הממוצעת ב-2.8, והפיזית ב-2.3. 83% אמרו שהם חווים "פיקוח ובקרה מוגזמים", בעוד 17% אמרו שהם ספגו לעתים תכופות קללות וצעקות.

הסקר המליץ גם על הגבלת שבוע העבודה ל-80 שעות, בלי עבודה בשבת או אחרי תשע בערב. הוא קורא גם לקביעת דדליינים יותר מציאותיים והורדת רמות הלחץ.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות