אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השותפים של נתניהו: ימין של קודם אנחנו ואחר כך המדינה צילום: שלומי כהן

השותפים של נתניהו: ימין של קודם אנחנו ואחר כך המדינה

הימין הישראלי עוצב בידי זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין. עקרונותיו הם לאומיות, ממלכתיות, שלטון החוק וכבוד עצום לדגל, למדינה ולמוסדותיה שיש לשרתם ולהציבם לפני הפרט. נתניהו ושותפיו הם ההפך הגמור מכל אלה

22.03.2021, 20:49 | משה גורלי
ממשלת "ימין על מלא" שבמרכזה ליכוד־חרדים־כהניסטים זו קואליציית החלומות והחסינות של נתניהו. אלא שלא ברור מה הקשר בין חבורה זו ולמונח "ימין".

הימין הישראלי עוצב בידי זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין. עקרונותיו הם לאומיות, ממלכתיות, שלטון החוק וכבוד עצום לדגל, למדינה ולמוסדותיה שיש לשרתם ולהציבם לפני הפרט. נתניהו ושותפיו הם ההפך הגמור מכל אלה.

נתניהו מושקע בהימלטות ממשפטו, בריסוק המוסדות הממלכתיים, בהחזרי המסים שמגיעים לו, במשפחתו שמשעבדת אותו לשיגעונותיה. גם שותפיו החרדים מושקעים בעצמם. המדינה עבורם היא כספומט למימון אורח חיים בדלני שלא משתתף בהגנתה ובכלכלתה. מנהיגיהם הם הרבנים, ומשפטם הוא משפט התורה.

נתניהו והחרדים, צילום: שלומי כהן נתניהו והחרדים | צילום: שלומי כהן נתניהו והחרדים, צילום: שלומי כהן

ומהצד השני של גשר ההלכה מצויים בן גביר וסמוטריץ', שעבורם המדינה היא "חמורו של משיח" - כלי להשלטת ריבונותם וזרועם על ארץ ישראל השלמה. הציות לחוקי המדינה נגמר אצלם בקו הירוק. מעבר לו הם זורעים גזענות ופורענות בפלסטינים. וגם הם קשובים לרבני המתנחלים ומייחלים לכונן את הסנהדרין ובית המקדש.

זהו נתניהו ואלה שותפיו שמבזים את המושגים "ימין" ו"מדינה" ומגחיכים אותם עוד יותר עם ה"ימין על מלא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות