אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובינהוד הגישה תשקיף ראשון לקראת ההנפקה בניו יורק צילום: גוגל פליי

רובינהוד הגישה תשקיף ראשון לקראת ההנפקה בניו יורק

לפי מקורבים, החברה תבצע את ההנפקה בנאסד"ק והיא עשויה לצאת לדרך כבר בחודשים הקרובים - למרות שורת הפרשות השליליות שנקשרו לה

24.03.2021, 10:13 | חדשות חוץ
אפליקציית המסחר רובינהוד הגישה תשקיף ראשון וחשאי לקראת הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), כך לפי דיווח באתר CNN. פירוש הדבר כי החברה מתקדמת בתוכניות שלה על אף כמה משברי יחסי ציבור שחוותה לאחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

רובינהוד אישרה אתמול (ג') כי הגישה את התשקיף. לפי מקורבים, ההנפקה המתוכננת תתבצע בנאסד"ק ועשויה לצאת לדרך כבר בחודשים הקרובים.

רובינהוד עוררה סערה בינואר כשהשעתה באופן זמני את המסחר במניות גיימסטופ וחברות אחרות שהפכו ליעד מועדף על משקיעים פרטיים שהתאגדו בפורום באתר רדיט. בחברה טענו כי ההגבלות השנויות במחלוקות הוטלו בעקבות דרישה של הרגולטורים להציב ערבות של כ-3 מיליארד דולר בשל התנדתיות החריגה בשווקים. בעקבות זאת זומן המנכ"ל ולאד טנב להעיד בפני ועדה של הקונגרס.

הפרשה עוררה ספקות לגב יציבות המודל העסקי של רובינהוד וערערה את הנאמנות של חלק מהמשתמשים. זמן קצר לאחר מכן עלתה החברה לכותרות שוב בהקשר שלילי, זאת לאחר שמשפחתו של משתמש בן 20 תבעה אותה בטענה שהתאבד לאחר שראה יתרה שלילית של 730 אלף דולר בחשבן שלו וחשש שנקלע לחובות כבדים. הטרגדיה הדגישה את הסיכונים הנלווים למסחר בפלטפורמה ואת אזלת היד של שירות הלקוחות של החברה.

על אף האירועים הללו, כאמור, ברובינהוד מתכוונים בכל זאת לבצע את ההנפקה זאת בשל תנאי השוק המועדפים שכוללים שיעורי ריבית בשפל, עלייה בהתעניינות מצד משקיעים פרטיים ותחזית חיובית לגבי ההתאוששות הכלכלית. בעקבות זאת, המניות בארה"ב נסחרות קרוב לשיא וחברות נהנות מהערכות שווי גבוהות. הנפקות ציבוריות ראשונות של חברות הנסחרות בארה"ב גייסו מאז תחילת השנה 34.9 מיליארד דולר, כמעט פי 5 מאשר בתקופה המקבילה ב-2020 כך לפי הנתונים שאספו בחברת Dealogic. זה הסכום הגבוה ביותר עבור התקופה המדוברת מאז 1995.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות