אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: האיסור על פינוי שוכרים שלא שילמו שכר דירה יוארך עד סוף יוני צילום: איי אף פי

ארה"ב: האיסור על פינוי שוכרים שלא שילמו שכר דירה יוארך עד סוף יוני

על פי הדיווחים, המרכז האמריקאי למניעת מחלות יודיע היום על הארכת האיסור הלאומי על פינוי אנשים מבתיהם. כ-20% מהשוכרים אמרו שלא שילמו את שכר הדירה בחודש שעבר ובקרב הנשאלים השחורים, 33% ענו שזהו מצבם

29.03.2021, 16:29 | חדשות חוץ

המרכז האמריקאי למניעת מחלות (CDC) יודיע היום על הארכת האיסור הלאומי על פינוי אנשים מבתיהם עד סוף יוני, כך מקורבים לארגון. ההגנה מפני פינוי הייתה אמורה לפוג בעוד יומיים, וארגוני זכויות דיירים התריעו מפני גל פינויים אם האיסור לא יישאר בתוקף. סביב 20% מהשוכרים הבוגרים אמרו שלא שילמו את שכר הדירה בחודש שעבר, בתשובה לסקר שנערך החודש ע"י משרד הסטטיסטיקה הלאומי. בקרב הנשאלים השחורים, 33% ענו שזהו מצבם.

קראו עוד בכלכליסט

אחת הטענות שכנראה השפיעה על החלטת ההארכה בשלושה חודשים הייתה שפינויים מסיביים יפגעו בניסיונות המדינה להשתלט על המגפה, זאת כיוון שמפונים רבים עשויים לעבור לגור אצל קרובי משפחה או חברים, או ייאלצו לפנות למקלטים צפופים. במהלך המגפה אסרו 43 מדינות, כולל וושינגטון די סי, על פינוי דיירים, חלקן למשך עשרה שבועות בלבד. חוקרים מצאו שמתן אפשרות לפינוי דיירים במדינות האלה גרם לתוספת של 433,700 מקרי קורונה מאומתים, ו-10,700 מקרי מוות נוספים בארה"ב בין מרץ וספטמבר - אז נכנס האיסור של ה-CDC לתוקף בכל ארה"ב.

המרכז למניעת מחלות ומגפות בארה"ב, צילום: שאטרסטוק המרכז למניעת מחלות ומגפות בארה"ב | צילום: שאטרסטוק המרכז למניעת מחלות ומגפות בארה"ב, צילום: שאטרסטוק

"כשמדובר במחלה מדבקת כמו הקורונה, פינויים עלולים להשפיע לא רק על בריאות המפונים, אלא גם על בריאות הקהילה כולה," כך אמרה קתרין לייפהייט, אחת מכותבות המחקר וסטודנטית לפוסט דוקטורט במכללת UCLA.

לפחות שני שופטים פדרליים הטילו ספק בסמכותו של ה-CDC לאסור על פינויים, ובעלי נכסים ביקרו את המדיניות באומרם שהם לא יכולים להרשות לעצמם לאכלס דיירים בחינם. "צעדים לטווח קצר כמו דחיית פינויים גורמים לשוכרים לצבור חובות גבוהים ולסכן את יכולת המשכירים לספק דיור בטוח ובר השגה", כך אמר רוב פינגאר, נשיא איגוד הדיור הלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות