אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת בריטניה בשנת הקורונה - הגרועה זה 300 שנה, אך פחות מהצפי צילום: רויטרס

כלכלת בריטניה בשנת הקורונה - הגרועה זה 300 שנה, אך פחות מהצפי

ההערכה של המשרד הבריטי לסטטיסטיקה היא שהכלכלה התכווצה ב-9.8% ב-2020, אחרי התיקונים - מעט טוב יותר מהצפי שעמד על 9.9%; התפוקה הבריטית גדלה ב-1.3% ברבעון האחרון של 2020, לעומת שלושת החודשים שקדמו לו - אחרי תיקון של הצפי מ-1%

31.03.2021, 11:17 | חדשות חוץ

כלכלת בריטניה צמחה מעט יותר מהתחזיות הקודמות במחצית השנייה של שנה שעברה, כך על פי מידע חדש של המשרד הבריטי לסטטיסטיקה, שגם מאשר שהתפוקה הכלכלית ספגה ב-2020 את המכה הקשה ביותר שלה ב-300 השנים האחרונות.  

קראו עוד בכלכליסט

התפוקה הבריטית גדלה ב-1.3% ברבעון האחרון של 2020, לעומת שלושת החודשים שקדמו לו  אחרי תיקום של הצפי מ-1% בלבד. הצמיחה ברבעון השלישי תוקנה מעלה ל-16.9%, עלייה בשיעור של 0.8% מהאומדן הקודם, זאת בעוד התפוקה ברבעון השני ירדה ב-0.5% לעומת האומדן הקודם.

הסגר בלונדון בינואר השנה, צילום: רויטרס הסגר בלונדון בינואר השנה | צילום: רויטרס הסגר בלונדון בינואר השנה, צילום: רויטרס

ג'ונתן את'ואו, סגן הסטטיסטיקאי הראשי של המשרד הבריטי לסטטיסטיקה (OMS) אמר: "הנתונים הרבעוניים המתוקנים שלנו התכווצו קצת יותר ממה שנחזה קודם לכן, בשלבים המוקדמים של המגפה, לפני ההתאוששות שהורגשה יותר ברבעון השני של שנה שעברה".

עם התיקונים, ההערכה כעת היא שכלכלת בריטניה התכווצה ב-9.8% ב-2020, רק קצת טוב יותר מ-9.9% שנחזו בתחילה. זוהי עדיין ההתכווצות הגדולה ביותר בשלוש מאות השנים האחרונות, על פי נתוני תמ"ג של הבנק של אנגליה.

הנתונים המעודכנים מראים ששיעור החיסכון הביתי - הממוצע באחוזים של השכר שנחסך - עלה ל-16.1% ברבעון האחרון של 2020, עלייה לעומת 14.3% ברבעון השלישי, ואחד השיעורים הגבוהים שנמדדו מאז החלו המדידות ב-1963.

שיעור חיסכון ביתי גבוה, שמשקף את ההוצאות המוגבלות עקב הסגר, מעודד את הציפיות שהכסף שנחסך יעזור להניע את כלכלת בריטניה קדימה אחרי שהעסקים ישובו לפעול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות