אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
INX של שי דתיקה הנפיקה בטורונטו לפי שווי של 175 מיליון דולר צילום: INX

INX של שי דתיקה הנפיקה בטורונטו לפי שווי של 175 מיליון דולר

פלטפורמת המסחר בנכסים דיגיטליים ומטבעות קריפטוגרפיים מוזגה לתוך השלד הקנדי "ואלדי", והשלימה גיוס של 35 מיליון דולר באמצעות הנפקת מניות

02.04.2021, 10:04 | חזי שטרנליכט

תחום המטבעות הדיגיטליים ממשיך לייצר הנפקות ועניין: חברת INX, פלטפורמה שהוקמה על שי דתיקה, הישראלי המכהן בתפקיד נשיא החברה, גייסה בבורסה של טורונטו 39.6 מיליון דולר קנדי (כ-35 מיליון דולר אמריקאי) לפי שווי של 220 מיליון דולר קנדי (175 מיליון דולר אמריקאי) אחרי הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

INX פיתחה פלטפורמה מתקדמת למסחר בנכסים דיגיטליים ובמטבעות קריפטוגרפיים. הגיוס בוצע באמצעות שלד בורסאי בקנדה בשם ואלדי Valdy Investments Ltd. (“Valdy”).

 העסקה לרכישת המניות של השלד נחתמה מוקדם יותר השבוע, ב-31 במרץ. אחד היתרונות שהשיגה INX על פני חברות אחרות הוא קבלת אישור מהרגולטורים השונים בארה"ב למסחר בנכסים הדיגיטליים - תחום שהאסדרה שלו נמצאת עדיין בראשיתה.

בורסת טורונטו. מסחר בנכסים דיגיטליים, צילום: גטי אימג בורסת טורונטו. מסחר בנכסים דיגיטליים | צילום: גטי אימג'ס בורסת טורונטו. מסחר בנכסים דיגיטליים, צילום: גטי אימג

מניות החברה צפויות להיסחר בטורונטו לאחר קבלת האישורים הרגולטורים הנדרשים.

שי דתיקה, נשיא ומייסד INX מציין כי החברה "שוברת את המוסכמות המוכרות בכך שהיא מחברת את עולם שוק ההון המסורתי לעולם החדשני של נכסים פיננסיים מבוססי בלוקצ'יין. אנו החברה הראשונה בעולם שהגישה תשקיף לרשות ני"ע האמריקאית וקיבלנו אישור להנפקה ציבורית של מטבע דיגיטלי המוכר כנייר ערך לכל דבר ועניין".

עוד מוסיף דתיקה כי החברה גייסה עד להנפקת המניות בטורונטו, סכום של כ-30 מיליון דולר מכ-3,000 משקיעים בהנפקת המטבע הדיגיטלי שנמצאת בעיצומה ברחבי העולם, בהובלת חברת איילאבס. "אנו למעשה החברה הראשונה בעולם, שמניותיה נסחרות בבורסה רשמית, ובמקביל רושמת למסחר גם מטבע דיגיטלי, המקנה זכויות יחודיות המעוגנות חוזית, לבעלי הטוקנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות