אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
100 מיליון חיסונים ניתנו בארה"ב, שליש מהמחוסנים קיבלו 2 מנות צילום: איי אף פי

100 מיליון חיסונים ניתנו בארה"ב, שליש מהמחוסנים קיבלו 2 מנות

לפי נתוני המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC), כ-35 מיליון אנשים כבר קיבלו 2 מנות, ומייצגים 13.5% מאוכלוסיית הבוגרים. מעל 65.9 מיליון אנשים קיבלו מנה אחת לפחות. אתמול נרשם שיא - עם 2.9 מיליון חיסונים

03.04.2021, 10:59 | חדשות חוץ

בארה"ב ניתנו עד כה 100 מיליון מנות חיסונים נגד קורונה, כך לפי הנתונים שמסר המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC). כ-35 מיליון אנשים כבר קיבלו 2 מנות, ומייצגים 13.5% מאוכלוסיית הבוגרים. לפי הנתונים, מעל 65.9 מיליון אנשים קיבלו מנה אחת לפחות. 


קראו עוד בכלכליסט:


אבן הדרך הזו כוללת 16.5 מיליון מנות שניתנו עוד תחת ממשל טראמפ, אך היא מקרבת את הנשיא הנוכחי ג'ו ביידן ליעד שהציב של מתן 100 מיליון מנות במאה הימים הראשונים שלו בבית הלבן. 

לפי המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן, 32% מהאנשים מעל גיל 65 כבר מחוסנים לגמרי, ומעל 61% קיבלו לפחות מנה אחת. זה נתון חשוב מכיוון שבסביבות 80% ממקרי המוות כתוצאה מקורונה בארה"ב הם בקרב בני 65 ומעלה. 

קצב חלוקת החיסונים הואץ מאז שנכנס ג'ו ביידן לתפקיד הנשיא, וביום שישי ניתן מספר שיא של 2.9 מיליון מנות. הרשויות בארה"ב העניקו עד כה אישור שימוש חירום לשלושה חיסונים: של מודרנה ופייזר שניתנים בשתי מנות ואושרו כבר בדצמבר והחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון שכולל מנה אחת בלבד ואושר בחודש שעבר. מוקדם יותר השבוע הכריזו בבית הלבן כי הזמינו 100 מיליון מנות נוספות של החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, זאת בנוסף ל-100 מיליון מנות שהחברה התחייבה לספק עד סוף יוני. 


טקסס, ארה"ב, צילום: איי אף פי טקסס, ארה"ב | צילום: איי אף פי טקסס, ארה"ב, צילום: איי אף פי


ג'ף זיאנטס, מתאם פעולות הממשל נגד הקורונה ציין ביום שישי בתדרוך לעיתונאים כי גם מודרנה ופייזר צפויות להעביר כל אחת 200 מיליון מנות עד סוף מאי. "המלאי הזה יספיק כדי לחסן את כל הבוגרים בארה"ב עד סוף מאי", הדגיש. "עכשיו עלינו להגדיל את מספר המחסנים ואת מספר המקומות שבהם אמריקאים יכולים להתחסן". 

בנאום שנשא ביידן ביום חמישי ושודר בטלוויזיה בארה"ב הוא קרא לציבור להמשיך ולציית להנחיות ולהתחסן כשיהיו זכאים לכך. הוא הציב יעד שבחגיגות יום העצמאות ב-4 ביולי יוכלו האמריקאים להיפגש בקבוצות קטנות של חברים ומשפחה. "אם כל אחד מאיתנו יעשה את החלק שלו, המדינה הזו תהיה מחוסנת בקרוב, הכלכלה שלנו תחלים, הילדים שלנו ישובו לבית הספר, ואנחנו נוכיח שוב שהמדינה הזו יכולה לעשות כל דבר", אמר. "אך אם לא נשמור על זהירות והתנאים ישתנו, אז ייתכן וניאלץ להשיב את ההגבלות כדי לחזור למסלול". 

מתחם חיסונים בארה"ב, צילום: איי אף פי מתחם חיסונים בארה"ב | צילום: איי אף פי מתחם חיסונים בארה"ב, צילום: איי אף פי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות