אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת מיזוג ירוק: אינטרקיור צפויה לרכוש את בטר לפי שווי של 35 מיליון דולר צילום: עמית שעל

לקראת מיזוג ירוק: אינטרקיור צפויה לרכוש את בטר לפי שווי של 35 מיליון דולר

במזכר הבנות בין שתי חברות הקנאביס: עסקת מניות המשקפת לאינטרקיור שווי של 300 מיליון דולר - כפי שנקבע לה בעסקת המיזוג לאחרונה עם חברת ה-SPAC הקנדית; יו"ר אינטרקיור אהוד ברק: "אבן דרך משמעותית לענף הקנאביס הישראלי"; אחרי ההודעה מניית אינטרקיור התחזקה בבורסה ב-7.1%

05.04.2021, 17:57 | חזי שטרנליכט

בדרך למיזוג בשוק הקנאביס הישראלי: חברת אינטרקיור צפויה לרכוש את חברת קאן פארמאצבטיקה, המגדלת קנאביס רפואי תחת המותג בטר (Better) ומוכרת לציבור לפי שם המותג.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מגלמת לבטר שווי של 35 מיליון דולר בעסקת מניות. אינטרקיור חתמה על מזכר הבנות לרכישת בטר, בעסקה המשקפת לאינטרקיור שווי של 300 מיליון דולר, כפי שנקבע לה בעסקת המיזוג לאחרונה עם חברת ה-SPAC הקנדית.  

קנאביס שמגדלת חברת בטר, צילום: הילה כדי קנאביס שמגדלת חברת בטר | צילום: הילה כדי קנאביס שמגדלת חברת בטר, צילום: הילה כדי

באינטרקיור רואים ברכישה חלק מאסטרטגיית הצמיחה של החברה וגם צעד שמתחיל תהליכי קונסולידציה בענף. מניית אינטרקיור זינקה ב-7.1% בבורסה במחזור ער של 8.6 מיליון שקל, קרוב לפי 2 מהמחזור הממוצע היומי ב-90 הימים האחרונים. מתחילת 2021 עלתה המניה ב-79.6% ושווי השוק לפי מחיר המניה עומד על 793 מיליון שקל.

לאינטרקיור הוענקה בלעדיות (No Shop) לרכישת כלל המניות (100%) של חברת קאן פארמאצבטיקה והיא כוללת את פעילות בטר בישראל ובעולם, למעט פעילות חברת הבת באוסטרליה, שהינה בעלת הזכויות לפעילות בטר באזור אוסטרליה ו-50% ממניות חברת קאן פארמה בעלת זכויות המסחור לפיתוח מוצרי פארמה (בטר פארמה).

החברות התחייבו לפעול לחתימת הסכמים מפורטים ומחייבים תוך תקופה של 90 יום. אינטרקיור תקצה לבעלי המניות של בטר מניות באינטרקיור לפי שווי מניה שנקבעה בעסקת ה-SPAC שעומד על 735 אגורות לכל מניה, זאת בכפוף להתאמות שער הדולר.

המניות שיוקצו לבעלי המניות של בטר יהיו נעולות תחת מנגנון חסימה לתקופה כוללת של 3 שנים. בכל שנה יופשרו עד שליש מהמניות בהתאם למנגנון חודשי, וזאת על פי שווי המייצג 35 מיליון דולר לבטר.

בנוסף, נקבע כי אינטרקיור תשקיע עד 2.5 מיליון דולר בפעילות בטר אוסטרליה לפי שווי של 20 מיליון דולר לפי הכסף, תוך התחייבות להעמדת השקעה מקבילה, באותם התנאים, מבעלי המניות של בטר. כמו כן, אינטרקיור תעניק סך של חצי מיליון דולר כהלוואה לחברת הפארמה לטובת האצת תוכנית הפיתוח.

אינטרקיור חתמה לאחרונה על הסכם מיזוג סופי עם חברת ה-SPAC, כך שעם השלמתו, בקופת אינטרקיור לאחר המיזוג יהיו לכל הפחות 55 מיליון דולר, עם אפשרות שסכום זה יגדל עד לסך מצטבר של 290 מיליון דולר.

יו"ר אינטרקיור, אהוד ברק ציין: "ההכרזה היום היא אבן דרך משמעותית בתעשיית הקנאביס הישראלית, כאשר אנו מתכוננים לצרף את בטר, חלוצה בעלת ערכים איכותיים ייחודיים, למשפחת אינטרקיור. אנו מאמינים ששילוב הכוחות יסייע לנו להרחיב את מגוון מוצרי האיכות למטופלים בישראל ובעולם ולהפיץ יחד את בשורת הטיפול בקנאביס רפואי איכותי תוצרת כחול לבן. ברשות אינטרקיור עומד מערך גידול וייצור משמעותי, מותגים מובילים, רשת הפצה ושותפויות בינלאומית, הממצבים את החברה לספק ערך בר קיימא למטופלים בארץ ובעולם, לחברה ולבעלי המניות".

שחר בר דוד, דירקטור בבטר, מסר: "אנחנו גאים בעסקה בין בטר ואינטרקיור, שתיים מהחברות הוותיקות והמובילות בשוק הקנאביס הרפואי בישראל.

"איכות הזנים של בטר, המתבססת על גידולים בשיטות אורגניות מתקדמות בשילוב תשתיות הגידול, כמו גם הייצור והשיווק של אינטרקיור, יהוו מכפיל כוח עבור שתי החברות ויאפשרו להעמיד לרשות המטופלים את המוצרים האיכותיים ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות