אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
NSO זה לא רק סייבר מודיעיני

דעה

NSO זה לא רק סייבר מודיעיני

חברת NSO לוקחת חלק בפעילות משמעותית, כמו מבצעי איתור נעדרים, חילוץ והצלה - והכול בהתנדבות מלאה

11.04.2021, 16:33 | רמון אשכר
בשבוע שבו חלים יום הזיכרון וחג העצמאות, יש הרגשה מיוחדת באוויר. החושים מתחדדים ובעיקר מרגישים את המשמעות של מה זה אומר להיות ישראלי, מהי ציונות? האם עודנה קיימת? ומה המשקל והאחריות בצמד המילים "אני ישראלי"? ואם כבר ענינו על כל אלה ומצאנו את עצמנו מאוד ישראלים, ציונים וערכיים - האם וכיצד אנחנו מממשים את הערכים האלו בחיינו?

הכותב ישתתף בוועידת כחול לבן בחסות NSO. לפרטים נוספים לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

אני מאמין בחברה הישראלית ככזו ותמיד כיף לראות, לקרוא ולשמוע דוגמאות, המתרגמות הלכה למעשה את הישראליות שלנו, הערכים שלנו והציוניות שבנו.

בטור זה אחלוק איתכם בכמה מילים עד כמה חזק ומובהק הקשר בין שבוע כזה לבין NSO ועד כמה עולים בקנה אחד מושגים כמו ציוניות, ישראליות וערכיות עם כל מה ש-NSO עושה.

כשאתה חלק מנבחרת שנקראת NSO, ברגע אחד הפכת שותף לדברים גדולים, גדולים מאוד. כאלו שלא בכל חברה האפשרות והזכות לעשות. מסוג הדברים שכשאתה חושב עליהם, תתקשה להאמין שחברה פרטית תשים על סדר היום שלה דברים שכאלה. ואני לא מתכוון לסייבר מודיעיני מהסוג שמי שקורא על החברה מבחוץ עלול לחשוב עליו. אני מתכוון למשל לפעילות המשמעותית שהחברה לוקחת בסיוע במבצעי חילוץ והצלה בעולם, ובעזרת הטכנולוגיות שמפתחת, מסייעת לאיתור וחילוץ נעדרים רבים מבניין שקרס או בשיטפון שמחק כפר שלם. צוות ייעודי של עובדי החברה, ובכללם המנכ"ל, נרתמים במצבי משבר אלו ויוצאים עם הציוד לשטח בהתנדבות מלאה - ללא שאלות וללא בדיקת עלויות, פשוט לסייע בהצלת חיים. כי אנחנו ישראלים וערכים לא רק אומרים, אלא גם עושים.

משרדי NSO בהרצליה, צילום: אוראל כהן משרדי NSO בהרצליה | צילום: אוראל כהן משרדי NSO בהרצליה, צילום: אוראל כהן

איזו חברה מחליטה להביא הייטק ושוויון הזדמנויות תעסוקה למקום הכי רחוק במדינה, בלי לשאול "כמה זה עולה?", "למה לעשות דבר כזה?" הרי זה לא מודל כלכלי ובטח לא תמריץ לעסקאות חדשות. התשובה - כי כך ראוי, כי זה ציוני וזה בדיוק מה שמייחד אותנו כחברה. כעובד NSO אתה לא מחפש פשוט, אתה מחפש משמעותי, ערכי וציוני. אתה מחפש להישמע ולהשפיע. וזה מה שהביא לפתיחת שלוחה של NSO בערבה התיכונה, החלוצים בתעשיית ההייטק, ולקחת חלק בתוכניות העשרה טכנולוגיות לנוער.

נכון, אנחנו פועלים בזירה ותעשייה מאתגרת, שבה יש חשיבות אדירה לרגולציה ופיקוח. בדיוק כפי שהחלנו על עצמנו מיום הקמת החברה. למה החלטנו כך? כי הבנו את גודל האחריות כחברה שמפתחת טכנולוגיות כאלה, וכמה חשוב לוודא שהן מגיעות לידיים הנכונות - גופי ביטחון מדינתיים מורשים בלבד, ושייעשה בהן השימוש הבלעדי שלשמו הן פותחו – מניעת טרור, פדופיליה, פשיעה והצלת חיים. וגם מתוך כבוד וחשיבות לפרטיותם של אזרחים חפים מפשע.

כולנו קנאים לפרטיות שלנו, בדיוק באותה המידה שחשוב לנו שהעולם שלנו יהיה טוב ובטוח יותר, שילד יעלה לרכבת ולא יהפוך לקורבן פיצוץ טרור, שילדה תגלוש באינטרנט מבלי ליפול לידיו של פדופיל. אך מה קורה כשפרטיות ניצבת מול ביטחון? מצד אחד כולנו מצפים, ובצדק, מחברות בתחום להקשיח ולהבטיח את המידע העובר ברשת. אך מצד שני, הקשחת הפרטיות וההגנה על המשתמש מאפשרת לפורעי החוק מקלט לתכנון ומימוש תוכניותיהם, ומאמצי הסיכול של ארגוני החוק נתקלים באתגרים חדשים וגוברים.

בתפקידי כסמנכ"ל קשרי לקוחות בחברה, אני נפגש רבות עם האתגרים של לקוחותינו בבואם לחקור פשיעה וטרור בעידן ההצפנה ובעיקר לאור העלייה החדה במקרי הפדופיליה בתקופת הקורונה שבה הנוער מבלה יותר מול מסכים. להיות ציוני וישראלי זה גם כאן. בלהשתייך לחברה שמספקת פתרונות לאותם האתגרים שמסייעים בהצלת חיים. הסיפוק גדול, תחושת הערכיות אדירה והגאווה גדולה. כאבא לשני בנים ובת זה מתחזק עוד יותר.

כמו השיתוף באתגרים, לקוחותינו גם לעתים חולקים איתנו הצלחות, בהרבה הערכה ותודה, וזו הרגשת סיפוק וגאווה עצומה שמובילות טכנולוגית ישראלית סייעה למניעת דברים איומים ואפשרה שכולנו נחייה בעולם בטוח יותר.

השאלות שנשאלות לגבי החברה לגיטמיות לחלוטין, עם זאת, לעתים מתסכל לפתוח עיתון ולקרוא ביקורת וסיפורים שלרוב אינם משקפים את המציאות, כנראה מתוך אג'נדות מגמתיות וחסרות בסיס או שמא משום שאנחנו חברה ישראלית מובילה בתחומה. מה שכן, אני בביטחון טוען שכדי לאפשר הגנה על ביטחונם וחייהם של אזרחים בכל העולם, כדי למנוע את הפיגוע הבא ואת מקרי הפדופיליה הבאים, האחריות שלנו כחברה היא להמשיך ולעשות את המאמץ הבלתי פוסק לפיתוח וחדשנות טכנולוגית.

להיות חלק מהנבחרת הזו, NSO, זו לחלוטין תחושת הגאווה שלי כישראלי.

רמון אשכר הוא סמנכ"ל ניהול לקוחות בחברת NSO

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות