אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משנים מודל עבודה: WeWork מעבירה לאמפא את הזיכיון למותג בישראל Credit: Eyal Marilus

בלעדי לכלכליסט

משנים מודל עבודה: WeWork מעבירה לאמפא את הזיכיון למותג בישראל

צפויה לעבור לפעול כבר בקרוב במודל של זיכיון, במקום המודל הנוכחי; אמפא נדל"ן תהיה הזכיינית של וויוורק, והיא זו שתשכיר את 13 מתחמי המשרדים של החברה הממוקמים בשש ערים. וויוורק החליטה לעבור למודל של זיכיונות בחלק מהמדינות שאינן מהוות את ליבת העסקים שלה, וישראל נכללת ברשימה זו

14.04.2021, 07:03 | גולן חזני

התפתחות דרמטית בוויוורק ישראל. החברה תעבור לפעול כבר בקרוב במודל של זיכיון במקום המודל הנוכחי. לכלכליסט נודע כי חברת אמפא נדל"ן תהיה הזכיינית של וויוורק, והיא זו שתשכיר את 13 מתחמי המשרדים של החברה הממוקמים בשש ערים.

קראו עוד בכלכליסט

וויוורק החליטה לעבור למודל של זיכיונות בחלק מהמדינות שאינן מהוות את ליבת העסקים שלה, וישראל נכללת ברשימה זו. מו"מ חשאי מתנהל זה כמה חודשים בין וויוורק העולמית והשלוחה הישראלית בראשות בנג'י זינגר, לבין אמפא של האחים נקש, שלומי פוגל וטולי צדר, על תנאי העסקה. 

שלומי פוגל, מבעלי אמפא, ובנג שלומי פוגל, מבעלי אמפא, ובנג'י זינגר, מנכ"ל וויוורק ישראל | צילום: טל אזולאי, שירן כרמל שלומי פוגל, מבעלי אמפא, ובנג

המודל שבו החברה פעילה בישראל מתבסס על שיתוף פעולה עם אמפא: האחרונה רוכשת את המתחמים, משפצת אותם ומשכירה אותם לוויוורק, שמממנת את עלויות השיפוץ ומשכירה את המתחם המוכן על בסיס קצר מועד. בין הצדדים מתבצעת התחשבנות במהלכה תפצה וויוורק את אמפא בעשרות מיליוני שקלים בשל חוב של וויוורק ובשל התפוסה הנמוכה. וויוורק תקבל אחוזים מההכנסות של אמפא עבור השימוש במותג.

וויוורק, חברת חללי העבודה המשותפים הגדולה בעולם, נכנסה לפעילות בישראל ב־2014, ביוזמת המייסד אדם נוימן. אלא שלאחר שניסיונות ההנפקה של החברה נכשלו פרש נוימן מהחברה, הוחלפה ההנהלה, והמודל העסקי שלה נבחן מחדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות