אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפינטק קרדיט 24 תנסה להנפיק בתל אביב לפי שווי של 160 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

חברת הפינטק קרדיט 24 תנסה להנפיק בתל אביב לפי שווי של 160 מיליון שקל

חברת האשראי החוץ־בנקאי, שפועלת בתחום האשראי הצרכני, תנסה לגייס במאי 50-40 מיליון שקל. הרקע: תיק האשראי הנוכחי – 20 מיליון שקל – לא יכול לספק את בקשות האשראי שמתקבלות אצלה

18.04.2021, 08:23 | גולן חזני

חברות ההלוואות החוץ־בנקאיות ממשיכות לפשוט על הבורסה בתל אביב ולהנפיק. חברת הפינטק קרדיט 24 הפועלת בתחום האשראי הצרכני, תנסה לגייס בחודש הבא 50-40 מיליון שקל בהנפקת מניות, לפי שווי של 160 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע שהגיוס ייערך על בסיס הדו"חות השנתיים. קרדיט 24 גייסה הון ראשוני מהשותפים בחברה, בני משפחה ומקורבים ששימש אותה להרצת המערכת בארבע השנים האחרונות. הרקע להנפקה: לחברה תיק האשראי של 20 מיליון שקל שכרגע אין בהם כדי לספק את בקשות האשראי שמתקבלות אצלה.

קראו עוד בכלכליסט

קרדיט 24 מציגה באתר האינטרנט שלה פלטפורמה שאותה היא מכנה "מערכת חכמה" המבצעת ניתוח פיננסי אוטומטי ובעלת יכולת למידה עצמית (AI). למעשה מדובר בפלטפורמה דיגיטלית המיועדת להעמדת אשראי מקוון, 24/7, וללא תלות בכוח אדם. הטכנולוגיה שמאחורי קרדיט 24 פותחה על ידי צוות המנהלים, בוגרי 8200, בהם המנכ"ל ערן הורוביץ, סמנכ"ל המוצר אסף יופה וסמנכ"ל הטכנולוגיות זיו רוזבך.

התוכנה של החברה מבוססת על מערכות אשראי הפועלות באנגליה ובארה"ב שמאפשרות מגוון רחב של פתרונות אשראי חוץ בנקאיים בזמן אמת. בחברה טוענים שהאישור ללקוח לגבי קבלת האשראי ניתן תוך פחות מדקה. זאת, תוך יכולת לבחון את יכולת ההחזר שלו. 

בחצי השנה האחרונה הצטרפו לבורסה 5 חברות אשראי חוץ־בנקאי: מימון ישיר, מניף שירותים פיננסיים, מלרן פרויקטים, בלנדר טכנולוגיות פיננסיות ומיכמן בס"ד, שגייסו כחצי מיליארד שקל במניות כדי להגדיל את היקף פעילותן וזו גם המטרה של קרדיט 24. חמש חברות אלה הצטרפו אל החברות הוותיקות יותר בתחום, בהן נאווי, אס.אר.אקורד, פנינסולה ואופל בלאנס.

חברות האשראי החוץ־בנקאי הציבוריות שמעניקות הלוואות בעיקר למשקי בית ולעסקים קטנים פועלות גם בתחומים של ניכיון צ'קים, פקטורינג, ותיווך במוצרים פיננסיים. הן חוו ירידות חדות לפני שנה, עם פרוץ משבר הקורונה, אבל התאוששו מאז יחד עם השוק הפיננסי כולו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות