אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק נוסף נסחף בזרם הדיגיטלי: סיטיגרופ שוקל כניסה לקריפטו קרדיט: pixabay

בנק נוסף נסחף בזרם הדיגיטלי: סיטיגרופ שוקל כניסה לקריפטו

התעניינות גוברת מצד לקוחות הבנק האמריקאי הובילה את בכיריו לחשב מסלול לעבר המטבעות הווירטואליים; בבנק אמרו כי "הביטקוין כנראה נמצא בעמדה האופטימאלית להפוך למטבע המועדף במסחר העולמי"; המתחרים ג'יי.פי מורגן, גולדמן זאקס ומורגן סטנלי כבר הודיעו על כניסתם לשוק הקריפטו; הביטקוין ממשיך לדשדש סביב מחיר של 57 אלף דולר

07.05.2021, 17:12 | חדשות חוץ

הבנק האמריקאי סיטיגרופ שוקל להיכנס לשוק מטבעות הקריפטו לאור התעניינות גוברת מצד הלקוחות, כך מדווח הפייננשל טיימס. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי איתי טוכמן, שמשמש כראש המסחר העולמי במט"ח בבנק סיטי, המהלך נשקל על אף האתגרים הקשורים למוניטין המפוקפק של מטבעות הקריפטו. זאת, בעיקר בשל העלייה בהתעניינות בביטקוין מצד מנהלי נכסים ומנהלי קרנות גידור.

סיטיגרופ, הלקוחות דוחפים את הבנק להיכנס לשוק הקריפטו, כך לפי הדיווח בפיננשל טיימס, צילום: גטי סיטיגרופ, הלקוחות דוחפים את הבנק להיכנס לשוק הקריפטו, כך לפי הדיווח בפיננשל טיימס | צילום: גטי סיטיגרופ, הלקוחות דוחפים את הבנק להיכנס לשוק הקריפטו, כך לפי הדיווח בפיננשל טיימס, צילום: גטי

עם זאת, בנק עוד לא החליטו אם יציעו ללקוחות גם שירותים הנוגעים למטבעות הקריפטו, ומה שעומד ראשון על הפרק הוא הצעת שירותי מסחר ומימון. "מנקודת המבט שלנו יש מספר אפשרויות ואנחו שוקלים כיצד נוכל לשרת בצורה הטובה ביותר את הלקוחות", אמר בריאיון לעיתון.

הצעד הפוטנציאלי מגיע לאחר שבמרץ פרסמו בבנק מסמך בן 108 עמודים שבו ציינו כי על אף "שורה של סיכונים ומכשולים שעומדים בדרך להתקדמות בביטקוין, מטבע הקריפטו כנראה נמצא בעמדה האופטימאלית להפוך למטבע המועדף במסחר העולמי".

מחיר הביטקוין אמנם נפל בחודש שעבר ב-12% ממחיר השיא שלו, אך הוא עדיין גבוה ב-75% מכפי שהיה בתחילת השנה ואתמול נסחר במחיר של 57 אלף דולר.

סיטיגרופ מצטרפים כעת לשורה של בנקים ומוסדות פיננסיים, ביניהם גולדמן זאקס, בנק אוף ניו יורק מלון וסטייט סטריט שהכריזו לאחרונה על תכניות להפוך לפעילים בתחומים שונים של שוק הקריפטו.

כמו כן, מורגן סטנלי היה הבנק הראשון בארה"ב שיאפשר ללקוחותיו השקעה בקרנות ביטקוין, כך דווח במרץ, בעוד גם בג'יי.פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב, דווח בחודש שעבר כי יחלו להציע ללקוחות אמידים חשיפה לביטקוין, בדומה לגולדמן זאקס.

 

לפי טוכמן, מאז אוגוסט של השנה שעברה הבחינו בסיטי בעלייה "מהירה מאד" בהתעניינות בביטקוין אצל הלקוחות השונים, כולל מנהלי קרנות גדולות. חלקם ביקשו מהבנק לחקור את העניין ואחרים רצו לסחור במגוון מטבעות באמצעות הבנק ולקבל סיוע במימון עסקאות עם אחזקות של מטבעות קריפטו.

"אל לנו לעשות משהו שאינו בטוח ויציב. אנחנו נתערב כשנהיה בטוחים שנוכל לבנות משהו שייטיב עם הלקוחות ושהרגולטורים יתמכו בו," אמר טוכמן.

היום לא נרשמות תנועות מיוחדות במטבעות המובילים: הביטקוין נסחר סביב מחיר של 57 אלף דולר, האית'ר סביב 3,500 דולר למטבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות