אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הביטוח ערערו על ההחלטה לחייב אותן להשיב למבוטחים מאות מיליוני שקלים צילום: bigstock

חברות הביטוח ערערו על ההחלטה לחייב אותן להשיב למבוטחים מאות מיליוני שקלים

הערעור הוגש כנגד החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב לקבל תביעה ייצוגית נגד חמש חברות הביטוח הגדולות על כך שנמנעו מהוספת ריבית על תשלומים ששולמו למבוטחים באיחור

19.05.2021, 22:26 | אלמוג עזר


חברות הביטוח החליטו שלא לוותר. כלל, מגדל, הפניקס, הראל ואיילון הגישו ערעור על החלטת בית המשפט כי עליהן לשלם מאות מיליוני שקלים למבוטחים מאחר שלא שילמו למבוטחים ריבית על התשלומים בין השנים 2010-2021.

קראו עוד בכלכליסט:

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל בחודש פברואר את התובענה הייצוגית שהוגשה נגד החברות. במסגרת התובענה נטען כי חברות הביטוח נמנעות, כמדיניות, מלהוסיף ריבית על תגמולי ביטוח המשולמים על ידן, בכל ענפי הביטוח, בכל סוגי הביטוח, ובכל פוליסות הביטוח, ללא יוצא מן הכלל, וזאת בניגוד לחוק חוזה הביטוח. גובה הפיצויים ייקבע בהמשך על ידי מומחה של בית המשפט. 

פטיש בית משפט, צילום: bigstock פטיש בית משפט | צילום: bigstock פטיש בית משפט, צילום: bigstock

על פי הערעור שהוגש על ידי החברות לבית המשפט העליון, פסק הדין האמור ניתן "כאילו בהיסח הדעת – ומתעלם לחלוטין מן התשתית הראייתית שהוא עצמו הזמין". 

על פי ערעור החברות, בסיס המחלוקת בין הצדדים בבית המשפט עדיין לא נפתר והוא השאלה מהו היום ממנו יש לחשב את תוספת הריבית. את חברות הביטוח מייצגים עו"ד אורית מלכא, ברק טל ותמי גרינברג. 

זהו ניסיון הערעור הראשון של חברות הביטוח בהליך, לאחר שאלו הגישו בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון על חלק מהחלטת אישור הייצוגית משנת 2015, אולם בהמשך משכו את הערעור. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות