אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פימי רוכשת את השליטה בגל שבב תמורת 100 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

קרן פימי רוכשת את השליטה בגל שבב תמורת 100 מיליון דולר

החברה שהוקמה ב-1989 עוסקת בתכנון, ייצור והרכבה של מערכות אלקטרו-מכניות ואלקטרו-אופטיות. ישי דוידי, מנהל קרן פימי: "נשקיע לפחות מיליארד שקל בכל שנה מחמש השנים הבאות בחברות ישראליות"

20.05.2021, 10:12 | גולן חזני

קרן פימי רוכשת את השליטה (80%) בחברת גל שבב תמורת 100 מיליון דולר. גל שבב, שהוקמה ב-1989, מוחזקת בידי משפחת עמר שמכרה את המניות. "נשקיע לפחות מיליארד שקל בכל שנה מחמש השנים הבאות בחברות ישראליות", אמר ישי דוידי, מנהל קרן פימי, לאחר העסקה. דוידי מכוון להשקעות מקרן פימי 7, שגייסה 1.25 מיליארד דולר בסוף 2020. ההשקעה בגל שבב היא למעשה הראשונה מכספי הקרן החדשה, לאחר שבמרץ רכשה פימי את השליטה באמת מיחשוב באמצעות פימי 6.

גל שבב, שפועלת מיבנה, עוסקת בתכנון, ייצור והרכבה של מערכות אלקטרו-מכניות ואלקטרו-אופטיות, ומחזיקה גם בחברה-בת ת.מ.ק.אופטיקס, שמייצרת מערכות אופטיות.

קראו עוד בכלכליסט:


מימין: מייסד ומנהל קרן פימי ישי דוידי ושותף מנהל בקרן גילון בק, צילום: עמית שעל מימין: מייסד ומנהל קרן פימי ישי דוידי ושותף מנהל בקרן גילון בק | צילום: עמית שעל מימין: מייסד ומנהל קרן פימי ישי דוידי ושותף מנהל בקרן גילון בק, צילום: עמית שעל

את הרכישה הוביל גילון בק, שותף בכיר בפימי, שאמר: "פימי מזהה את תחומי הפעילות של החברה, ובפרט את תחום המוליכים למחצה, כתחומים בצמיחה גבוהה, המהווים מרכיב מרכזי בפיתוח הכלכלה והטכנולוגיה המקומית והגלובלית בשנים הקרובות, ומאמינה בפוטנציאל הפיתוח העצום של החברה. הנהלת החברה, אשר מאז היווסדה מספקת תוצרים ופתרונות טכנולוגיים מהשורה הראשונה, מובילה חברה איכותית ובעלת ידע ייחודי. אני משוכנע כי יחד עם הנהלת החברה, ובשילוב הניסיון שלנו בהשבחת חברות, נצמיח את החברה ונמשיך לממש את הפוטנציאל הקיים בה".

את העסקה הובילה בנקאות ההשקעות של פירמת PWC, בראשות עקיבא איתן.

פימי יוצגה בידי עו"ד שרון אמיר ממשרד נשיץ; גל שבב יוצגה בידי דובי זולטר, דורון סגל ונמרוד ברש ממשרד גולדפרב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות