אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות פז: רווח נקי של 30 מיליון שקל ומכירות שיא ב-yellow שאטרסטוק

דוחות פז: רווח נקי של 30 מיליון שקל ומכירות שיא ב-yellow

החברה שמנהלת מגעים למכירת השליטה בה עברה לרווח ברבעון הראשון, אחרי הפסד של 97 מיליון שקל ברבעון המקביל; פז תקים זרוע לאנרגיה מתחדשת, ובכוונתה להיכנס לתחום עמדות הטעינה לרכבים חשמליים

25.05.2021, 15:02 | גולן חזני

חברת פז נפט עברה ברבעון הראשון של 2021 לרווח נקי של 30 מיליון שקל. זאת אחרי שהשנה הקודמת היתה אחת השנים המורכבות שידעה בשל משבר הקורונה. לשם השוואה, ברבעון הראשון של 2020 רשמה פז הפסד של 97 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט:

חברת האנרגיה פרסמה היום (ג') את הדו"חות, ברקע המגעים שהיא מנהלת למכירת השליטה בה, כפי שנחשף ב"כלכליסט". 

סניף של Yellow, צילום: גלעד קוולרציק; סניף של Yellow | צילום: גלעד קוולרציק; סניף של Yellow, צילום: גלעד קוולרציק;

מכירות הקבוצה לרבעון הראשון לשנת 2021 ירדו ל-2.2 מיליארד שקל, לעומת 2.8 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון במכירות נבע בעיקר מירידת מחירי מוצרי הנפט וירידה בהיקפי המכירות, שניהם תוצאה של משבר הקורונה. 

אחד הנתונים הטובים ביותר בדו"ח הוא היקף המכירות ברשת חנויות הנוחות yellow, שצמחו ב-15% ברבעון החולף ל-242 מיליון שקל. מדובר בשיעור הצמיחה הרבעוני הגבוה בתולדות הרשת, שנרשם  למרות משבר הקורונה המתמשך, שהשפיע גם על חלק מהרבעון הראשון של השנה. 

במקביל החליט היום דירקטוריון פז, בראשות הראל לוקר, על הקמת זרוע לאנרגיה מתחדשת. החברה הודיעה גם כי החלה בהקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים בפריסה כלל-ארצית.

במגזר הזיקוק פז עדיין לא רווה נחת, אם כי המצב בתחום זה משתפר. ההפסד תפעולי המתואם של מגזר הזיקוק ברבעון הראשון הצטמצם ל-71 מיליון שקל, לעומת הפסד של 82 מיליון שקל ברבעון המקביל. צמצום ההפסד נבע בעיקר מעלייה במרווח הזיקוק. 

מנכ"ל קבוצת פז ניר שטרן: "בתחילת הרבעון הראשון הושפענו מהסגר, שבגללו צריכת הדלקים לתחבורה בישראל ירדה ב-12%. 

"מאז תום הסגרים אנו רואים צמיחה חדה בדלקים לתחבורה, ובשבועות האחרונים צריכת הדלקים מגיעה לרמות שיא. 

"היציאה ההדרגתית ממשבר הקורונה נותנת את אותותיה גם במגזר הזיקוק. לאחר מספר רבעונים של חולשה מהותית במרווחי הזיקוק, מרווח הבנזין נמצא במגמת שיפור, אך מרווחי הדס"ל והסולר עדיין נמוכים".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות