אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: לעובד מחסן באמזון סיכוי כפול להיפצע לעומת עובד מתחרה צילום: בלומברג

מחקר: לעובד מחסן באמזון סיכוי כפול להיפצע לעומת עובד מתחרה

לפי המחקר, בשנה שעברה נרשמו 5.9 פציעות חמורות על כל 100 עובדים מחסן של ענקית המסחר המקוון - כמעט 80% יותר מבמחסנים של חברות מתחרות; המנכ"ל ג'ף בזוס הודה לאחרונה שהחברה צריכה "לעשות עבודה טובה יותר עבור עובדיה"

01.06.2021, 19:29 | חדשות חוץ

עובדי המחסן של אמזון נפצעים בשיעור גבוה יותר מאלו של חברות מתחרות, כך מראה מחקר חדש. 


קראו עוד בכלכליסט:


ב-2020 נרשמו 5.9 פציעות חמורות על כל 100 עובדי מחסן של אמזון, קרוב ל-80% יותר משיעור הפציעות במחסנים שאינם של ענקית המסחר המקוון, כך לפי המרכז הארגוני האסטרטגי (SOC) בדו"ח חדש שפרסם היום (ג'). 


עובד אמזון במחסן בניו יורק, צילום: רויטרס עובד אמזון במחסן בניו יורק | צילום: רויטרס עובד אמזון במחסן בניו יורק, צילום: רויטרס


ה-SOC מסחר שפציעות חמורות כוללות כל פציעה שדורשת מעובד להיעדר מהעבודה או לעבור לתפקיד קל יותר. ה-SOC, שהוא קואליציה של איגודי עובדים הכוללים את נהגי המשאיות בארה"ב ואת איגוד עובדי השירותים הבינלאומי, ניתח מידע עדכני שהגיע מאמזון למינהל הבטיחות והגהות האמריקאי (OSHA), וכולל את כל דיווחי הפציעות שאירעו בין 2017 ל-2020. שיעורי הפציעות באמזון היו גבוהים יותר מאלה של וולמארט, אחת ממתחרותיה הקשות ביותר. שיעור הפציעות הכללי באמזון ב-2020 עמד 6.5 מקרים לכל 100 עובדים, על פי המחקר - יותר מכפול מבוולמארט, שדיווחה על שלושה מקרי פציעה לכל 100 עובדים ב-2020. 

הוושינגטון פוסט פרסם היום בנפרד ניתוח של OSHA, שמראה ששיעור הפציעות הרציניות באמזון הוא קרוב לכפול מזה של מחסנים של חברות אחרות. הממצאים מגיעים לאחר שאמזון נקטה בצעדים לשיפור הבטיחות במקומות העבודה שלה, בעודה עומדת בפני לחץ גובר מצד עובדים, קבוצות זכויות עובדים ופוליטיקאים, בנוגע לתנאי העבודה במחסניה, לפני ואחרי מגפת הקורונה. 

מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס הודה לאחרונה שהחברה צריכה "לעשות עבודה טובה יותר עבור עובדיה", והבטיח להפוך את אמזון ל"מעסיקה הטובה ביותר בעולם". בחודש שעבר חזרה אמזון על יעדה להפחית את פציעות העובדים ב-50% עד 2025. החברה מתכננת גם להשקיע יותר מ-300 מיליון דולר השנה בפרויקטי בטיחות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות