אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב בוחנת מכסים על מוצרים ב-2 מיליארד דולר משש מדינות צילום: בלומברג

ארה"ב בוחנת מכסים על מוצרים ב-2 מיליארד דולר משש מדינות

רשות הסחר האמריקאית ציינה כי מדובר בבריטניה, ספרד, איטליה, אוסטריה, טורקיה והודו שלטענתה מטילות מס דיגיטלי ומפלות לרעה חברות אמריקאיות

02.06.2021, 21:11 | חדשות חוץ


ארה"ב הודיעה הערב (ד') כי היא בוחנת הטלת מכסים של 25% על יבוא מוצרים בסכום כולל של 2 מיליארד דולר מהמדינות בריטניה, ספרד, איטליה, אוסטריה, טורקיה והודו – בשל מסי הדיגיטל הנהוגים בהן. 

קראו עוד בכלכליסט:

למדינות ניתנה אפשרות לנהל מו"מ עם ארה"ב לפני החלטה סופית בעניין כך שנכון לעכשיו מדובר באיום, שעדיין לא ברור אם ומתי ימומש. 

רשות הסחר האמריקאית (USTR) ציינה כי המדינות האמורות מנהלות את מיסוי הדיגיטל שלהן באופן שמפלה לרעה חברות אמריקאיות. צרפת עצמה לא נכללה בהודעה שכן עימה מתנהל מו"מ מתקדם בנפרד.

הנשיא ג’ו ביידן ושרת האוצר ג’נט ילן, צילומים: רויטרס, בלומברג הנשיא ג’ו ביידן ושרת האוצר ג’נט ילן | צילומים: רויטרס, בלומברג הנשיא ג’ו ביידן ושרת האוצר ג’נט ילן, צילומים: רויטרס, בלומברג

הרשות פרסמה את רשימת המוצרים משש המדינות שעליהם יוטלו המסים החדשים, אם לא יושג במו"מ הסכם שיספק את דרישותיה. 

הרשימה כוללת מוצרים מבריטניה בסוכם כולל של 887 מיליון דולר, כולל ביגוד, הנעלה, קוסמטיקה; סכום המכסים המוצע על איטליה עומד על 386 מיליון יורו, כולל אופנה, תיקי יד ועדשות אופטיות. 

המוצרים מספרד הם בסכום כולל של 323 מיליון דולר;  מטורקיה 310 מיליון דולר; מאוסטריה 65 מיליון דולר; מהודו 118 מיליון דולר. 

ההודעה האמריקאית יוצאת ממש במקביל למגעים שמתנהלים בין מדינות 7-G על הסכם סחר בינלאומי חדש, שכולל בין היתר התחייבות לרמות מינימום של מכסים ותיאום מדיניות כלפי ענקיות הטכנולוגיה. שרי האוצר של המדינות אמורים להיפגש בימים שישי-שבת


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות