אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Stoke הפועלת בתחום ניהול הפרילאנסרים גייסה 15.5 מיליון דולר צילום: סטודיו כותרת

חברת Stoke הפועלת בתחום ניהול הפרילאנסרים גייסה 15.5 מיליון דולר

את המהלך הובילה Battery Ventures, בהשתתפות כל המשקיעים הקודמים; עד היום גייסה החברה - שהוקמה ב-2019 על ידי הנמכ"ל שחר ארז וסמנכ"ל הטכנולוגיות חיליק כהן - 20 מיליון דולר. ארז: "הדרך שבה אנחנו עושים עסקים השתנתה, וסוג האנשים שאנחנו בוחרים לעבוד איתם צריך להשתנות יחד איתה"

09.06.2021, 16:00 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ Stoke, הפועלת בתחום ניהול של פרילאנסרים, גייסה 15.5 מיליון דולר. את המהלך הובילה Battery Ventures, בהשתתפות כל המשקיעים הקודמים. עד היום גייסה החברה 20 מיליון דולר. Stoke מצטרפת לשורה של חברות ישראליות אחרות הפועלות בשוק זה, דוגמת פייבר - הנחשבת למרקטפלייס המוביל לפרילאנסרים, לילי המציעה שירותי בנקאות לפרילאנסרים, ואחרות.

קראו עוד בכלכליסט:

החברה הוקמה ב-2019 על ידי הנמכ"ל שחר ארז, וסמנכ"ל הטכנולוגיות חיליק כהן. ארז היה בכיר בחברת kenshoo, וכהן היה סגן נשיא להנדסה בחברת Cloudyn. היזמים הרגישו על בשרם את המעבר של הטאלנטים הבכירים משכירים לפרילאנסרים מצד אחד, ואת הקושי של חברות לעבוד עם כמות גדולה של פרילאנסרים מצד שני. החברה מונה כיום 18 עובדים, 12 מהם בארץ והשאר בארה"ב. 

החברה מנסה לפשט את האופן שבו חברות עובדות עם כוח העבודה שאינו שכיר, כמו פרילאנסרים, קבלנים, יועצים וסוכנויות. אופיו של כוח העבודה משתנה בצורה דרמטית בשנים האחרונות, ועובר מכוח עבודה המורכב במלואו על ידי עובדים במשרה מלאה לכוח עבודה שבו פרילאנסרים הופכים לבולטים יותר; התחזיות מראות שפרילאנסרים צפויים להגיע לכ-50% מכוח העבודה הכולל בארה"ב עד 2027.

מגפת הקורונה האיצה את השינוי עוד יותר, כאשר חברות הבינו במהירות את הצורך בזריזות וגמישות נוספות על מנת לשרוד שיבוש שכזה, ונשענו על יכולות של פרילאנסרים כדי לעשות זאת. המציאות הזו היא הדלק מאחורי הצמיחה המדהימה של החברה מאז ש"יצאה אל אור הזרקורים", לפני פחות משנה. ברבעון הראשון של 2021 הכפילה החברה את בסיס הלקוחות שלה ושילשה את סך הכנסותיה.

מימין: שחר ארז וחיליק פז, צילום: סטודיו כותרת מימין: שחר ארז וחיליק פז | צילום: סטודיו כותרת מימין: שחר ארז וחיליק פז, צילום: סטודיו כותרת

"הדרך שבה אנחנו עושים עסקים השתנתה, וסוג האנשים שאנחנו בוחרים לעבוד איתם צריך להשתנות יחד איתה", אומר ארז. "אבל, אנחנו לא יכולים לצפות לזה כאשר אף אחד מהצדדים עדיין לא קיבל את התמיכה המתאימה".

"ב-Battery ביצענו השקעות רבות בעתיד עולם העבודה. אבל אנחנו מאמינים שהפתרון המקיף ש-Stoke בונה כדי לעזור לחברות לנהל את רשתות הפרילאנסרים והקבלנים העצמאיים הצומחות שלהן הוא באמת ייחודי – וברור שהוא רלוונטי מאוד היום", אמר איציק פרנפס, שותף כללי ב-Battery שמצטרף לדירקטוריון של Stoke.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות