אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
8fig גייסה 6.5 מיליון דולר בהובלת Battery Ventures לוק צלמים - תמיר

8fig גייסה 6.5 מיליון דולר בהובלת Battery Ventures

החברה פיתחה פלטפורמה מבוססת אוטומציה לתכנון, תפעול ומימון של תוכניות צמיחה עסקית עבור שחקני E-commerce. החברה הוקמה לפני שנה ומעסיקה 15 עובדים, 10 מהם בישראל

10.06.2021, 18:17 | שירות כלכליסט

8fig גייסה 6.5 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון Battery Ventures ובהשתתפות קרנות ההון סיכון HetzVentures ו-LocalGlobe וכן זרוע ההשקעות של משפחת יסלזון. 8fig, שהקימו לפני שנה אסף דגן, ירון שפירא ורועי ילין, מעסיקה 15 עובדים, 10 מתוכם בישראל והיתר בטקסס, ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט:


8fig פיתחה פלטפורמה מבוססת אוטומציה לתכנון, תפעול ומימון של תוכניות צמיחה עסקית עבור שחקני E-commerce. הפלטפורמה של 8fig מבוססת על ניתוח מאגרי מידע ייחודיים (Big Data), ובניית מודל עסקי מבוסס למידת מכונה (Machine Learning) ובינה מלאכותית (AI) על מנת לחזות את פוטנציאל המכירות של הסוחר, וכן להתמודד ביעילות עם שינויים בשרשרת האספקה שלו, וזאת ללא תלות בקטגוריית המוצרים אליה הוא שייך (מבית ומטבח, דרך ספורט וכלה בצעצועים).


אסף דגן, רועי ילין, ירון שפירא 8fig, לוק צלמים - תמיר אסף דגן, רועי ילין, ירון שפירא 8fig | לוק צלמים - תמיר אסף דגן, רועי ילין, ירון שפירא 8fig, לוק צלמים - תמיר

החברה הוקמה על ידי שפירא (מנכ"ל), דגן (סמנכ"ל טכנולוגיות) וילין (סמנכ"ל מכירות ופיתוח עסקי). שפירא ודגן מביאים עימם ניסיון רב מעולמות ההייטק, ובעיקר מעולמות המסחר האלקטרוני, שרשרות אספקה ופלטפורמות תשלומים מקוונים. השניים, יוצאי מרקורי שנמכרה ל-HP,  הקימו את קלאריום שסיפקה טכנולוגיית ניתוח וחיתום שרשראות אספקה ונמכרה אשתקד לחברה מבית קבוצת ההשקעות פרייטק. שפירא נמנה על מקימי צ'ק שנמכרה 2014 לאינטואיט האמריקאית תמורת 360 מיליון דולר. 

"איתרנו הזדמנות ענקית לעשות דיסרפשן אמיתי לאופן שבו בעיקר מוכרי צד שלישי - על גבי פלטפורמות דוגמת אמזון ושופיפיי - מנהלים של החנויות שלהם, הן בשוטף והן כשהם רוצים להגדיל את ההכנסות בטווח הבינוני-רחוק",  ציין שפירא. שירן שליו, שהוביל את ההשקעה מטעם  Battery Ventures אמר: "אנחנו עוקבים באופן שוטף אחר המעבר לאונליין של ענף הקמעונאות העולמי ומבינים את האתגרים הפיננסיים שמקשים על סוחרי האיקומרס. אנחנו מאמינים ש-8fig נמצאת בעמדה ייחודית המאפשרת לה להפוך לשותף פיננסי ותפעולי חשוב עבור ברחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות