אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האסון במירוץ האולטרה מרתון בסין: מושלת המחוז הודחה רויטרס

האסון במירוץ האולטרה מרתון בסין: מושלת המחוז הודחה

בייג'ינג הענישה 27 עובדי ממשלה, לאחר ש-21 רצים מתו מהיפותרמיה; העונשים כוללים הורדות בדרגות ואזהרות משמעת

12.06.2021, 16:59 | חדשות חוץ


סין הענישה 27 עובדי ממשלה שנקבע כי הם אחראיים למקרי המוות שארעו בחודש שעבר במירוץ האולטרה מרתון, כך לפי העיתון הממשלתי פיפל'ס דיילי. 21 אנשים מתו במירוץ, שהפך להיות אחת מטרגדיות הספורט הקטלניות ביותר בתקופה האחרונה. הם מתו מהיפותרמיה לאחר שנקלעו למזג אוויר קר במיוחד כחלק מהמרתון של 200 ק"מ שנערך ב-22 במאי. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הדיווח, מושלת מחוז ג'ינגטאי שבו התקיים המירוץ הודחה מתפקידה. מארגנים נוספים שנושאים באחריות ובאשמה כוללים את ראש העיר באיאין. העונשים כוללים הורדות בדרגות ואזהרות משמעת. 

בתוך כך, לי זואובי, נציג המפלגה הקומניסטית במחוז ג'ינגטאי, מת השבוע לאחר שנפל מחלון בדירתו. בשלב זה המשטרה שללה את האפשרות שמדובר ברצח אך החקירה נמשכת, כך לפי כלי התקשורת המקומיים. עוד לא ברור אם יש קשר בין מותו לבין המרתון הקטלני. 


האסון בסין, רויטרס האסון בסין | רויטרס האסון בסין, רויטרס


לפי החוקרים, האסון אירע בשל מזג האוויר הקיצוני שכלל רוחות חזקות, גשמים עזים וצניחה בטמפרטורות, זאת בנוסף לארגון לא מקצועי. 

בשבוע שעבר הודיעו מנהל הספורט בסין כי הם מקפיאים את כל אירועי הספורט בסיכון גבוה שאין להם גוף מפקח, וכי בכוונתם לקבוע סטנדרטים ברורים ובטוחים. הפעילויות שהוקפאו כוללות ריצות ארוכות במיוחד ומסלולים בהרים ובמדבר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות