אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי התפטר בעיתוי מפתיע צילום: אולפן כלכליסט

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי התפטר בעיתוי מפתיע

עם כניסת שר הבריאות החדש ניצן הורוביץ לתפקיד, הוא הודיע כי יימנה מנכ"ל חדש למשרד. אולם פרופ' לוי התעדכן על התחלופה מהתקשורת; כעת לוי הודיע במפתיע על התפטרותו; גורמים במשרד: "לוי נעלב"

27.06.2021, 21:13 | אדריאן פילוט

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, התפטר מתפקידו. הודעתו של לוי הפתיעה את בכירי המשרד שהתעדכנו לגבי החלטתו של לוי באמצעות כלי התקשורת. 

קראו עוד בכלכליסט:


עצם ההתפטרות של לוי איננה מפתיעה, אלא האופן והעיתוי: מנכ"לים לא נוהגים להתפטר עד שנמצא להם מחליף. 

לקריאת מכתב ההתפטרות של פרופ' לוי לחצו כאן


שר הבריאות הנכנס ניצן הורוביץ, צילום:  אביגיל עוזי שר הבריאות הנכנס ניצן הורוביץ | צילום: אביגיל עוזי שר הבריאות הנכנס ניצן הורוביץ, צילום:  אביגיל עוזי


בנוסף, זוהי תקופה מטלטלת למשרד, שעובר שינויים עם חלופת התפקידים וכניסת שר הבריאות ניצן הורוביץ לתפקיד, בזמן שמערכת הבריאות נאלצת להתמודד עם חשש גובר לגל רביעי של קורונה, ויש צורך בקבלת החלטות מיידית. 

גורמים במשרד יודעים לספר גם כי על אף שהיחסים בין השר למנכ"ל היו תקינים, לוי והורוביץ לא הסתדרו מהרגע הראשון ואין שת"פ אמיתי בין השניים. לוי צפוי לחזור לבית החולים ברזילי אותו ניהל ערב מינויו לתפקיד. 

מאז כניסתו לתפקיד של שר הבריאות החדש, ניצן הורוביץ, הבהיר כי בכוונתו לחפש מנכ"ל חדש למשרד. אולם לפי גורמים במשרד, לוי התעדכן על כך מאמצעי התקשורת.

"לוי התעדכן על השינוי באמצעות כלי התקשורת"

"לוי נעלב" מסבירים הערב בכירים במערכת הבריאות. "במקום להוציא הודעה משותפת לפני שבוע בו מבשרים על חיפוש מנכ"ל חדש, כאשר השר מודה ללוי על פועלתו כמקובל בכל חילופי שלטון, הורוביץ חיפש מנכ"ל חדש ולוי התעדכן באמצעות התקשורת".

באופן חריג, התאפשר לברזילי "לשמור" על מקומו של לוי כמנכ"ל ועד כה לא מונה מנהל מחליף, אלא רק ממלא מקום. במהלך כל התקופה שלו כמנכ"ל המשרד, אתר ברזילי המשיך להציג את לוי כמנהל בית החולים. ערב מינויו של לוי התפרסם דוח חמור המתריע על אי סדרים כספיים וניהולים קשים של תאגיד בית החולים ברזילי - זרוע ביצועי חיוני של בית החולים הדרומי.   


מנכ"ל משרד הבריאות היוצא פרופ מנכ"ל משרד הבריאות היוצא פרופ' חזי לוי | צילום: אולפן כלכליסט מנכ"ל משרד הבריאות היוצא פרופ


לוי מונה לתפקיד על ידי שר הבריאות לשעבר, יולי אדלשטיין, בממשלת נתניהו האחרונה, ומינויו זכה לביקורת בטענה שמדובר באיש מקצוע טוב אך שאינו מתאים לגודל האתגר - התמודדות עם מגפה שמתרחשת פעם במאה. בתקופתו של לוי התפטרה רוב השדרה הניהולית של משרד הבריאות, שהיא זו שהתמודדה עם האתגרים הקשים של הקורונה. אתמול התקיימה הפגנה של מתמחים מול ביתו של לוי, המזוהה עם ממשלת נתניהו. 

הורוביץ כבר ראיין כמה מועמדים לתפקיד, כאשר המועמדת המובילה היא ד''ר אורלי ויינשטיין, שכיהנה כמנהלת חטיבת בתי החולים הממשלתיים מאז הקמת היחידה ב-2015 ועזבה את המשרד ב-2020, כאשר בשנה האחרונה היא כיהנה כמנהלת חטיבת בתיה חולים של "כללית". 

לפי מקורות במשרד, הורוביץ היה צריך להכריז על מינויה של וינשטיין במהלך סוף השבוע האחרון, אך הדבר נדחה והורוביץ נראה הססני מאוד לגבי מינוי מנכ"ל, מהלך הכרחי לנוכח שתי עובדות: הורוביץ נטול כל נסיון ניהולי מיניסטריאלי וביצועי; הורוביץ אינו מכיר את מערכת הבריאות הציבורית הישראלית הנחשבת למסובכת ומורכבת, שזקוקה לרפורמות רבות ובייחוד אחרי משבר הקורונה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות