אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטק מרחיבה פעילות: פועלת להדפסת בשר חזיר צילום: בלומברג

מיטק מרחיבה פעילות: פועלת להדפסת בשר חזיר

עד כה, פיתחה מיטק קווי תאים ויכולות גידול בשר מתורבת של בקר ועוף. המנכ"ל שרון פימה: "המטרה שלנו היא להוביל את המהפכה החקלאית הבאה על ידי הפיכת הבשר של מחר לבטוח יותר ונגיש לכלל האוכלוסייה"

06.07.2021, 14:19 | נורית קדוש

מיטק (MeaTech), המפתחת טכנולוגיות לגידול, הדפסה וייצור של מוצרי בשר מתורבת, מרחיבה את פעילותה. החברה החלה במחקר ופיתוח לייצור בשר חזיר מתורבת. עד כה פיתחה מיטק קווי תאים ויכולות גידול בשר מתורבת של בקר ועוף, והחברה ממשיכה את הפיתוח במטרה להגיע ליכולות ייצור תעשייתיות של מוצרי בשר מתורבת וכן ליכולות הדפסה תלת- ממדית ביולוגית. 

קראו עוד בכלכליסט:

כעת תחל החברה בפעילויות מחקר ופיתוח שיכללו בין היתר מיפוי קווי תאים בבשר חזיר ויכולות גידול תעשייתיות אשר יוכלו להרחיב את שוקי היעד שאליהם פונה החברה. בשר חזיר הוא הבשר הנצרך ביותר בעולם, ומכירותיו בארה"ב בלבד מוערכות בכ-20 מיליארד דולר בשנה.

חוות גידול חזירים, מאיר אזולאי חוות גידול חזירים | מאיר אזולאי חוות גידול חזירים, מאיר אזולאי

הכניסה לפעילויות מחקר ופיתוח בבשר חזיר הינה חלק מאסטרטגיית החברה לפתח היצע של טכנולוגיות חדשניות לייצור בשר בר קיימא, ללא שחיטה, המבוססות על פיתוח היכולות הקיימות של גידול ומיון של תאי בעלי חיים.

שרון פימה, מנכ״ל מיטק, מסר: "המטרה שלנו היא להוביל את המהפכה החקלאית הבאה על ידי הפיכת הבשר של מחר לבטוח יותר ונגיש לכלל האוכלוסייה. אנחנו מפתחים מגוון רחב של טכנולוגיות לגידול בשר מתורבת וחלופות פוטנציאליות לחקלאות הקונבנציונלית והמזהמת של תעשיית הבשר, העוף ובקרוב גם החזיר, כדי להגיע לכמה שיותר שווקים ובכך לממש את הפוטנציאל של החברה".

מיטק הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, הפכה לפני 3 חודשים לחברה דואלית, אחרי שהשלימה הנפקה בנאסד"ק, שבמסגרתה גייסה כ-25 מיליון דולר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות