אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אתה אדם נוראי": ההצגה של מאסק בבית המשפט צילום: רויטרס

"אתה אדם נוראי": ההצגה של מאסק בבית המשפט

מייסד טסלה העיד בבימ"ש כתגובה לתביעה שמתנהלת כנגדו, לפיה רכישת חברת הפאנלים הסולארים 'סולארסיטי' שאותה הקים לא הובילה לרווחים שהבטיח למשקיעים; נציג התביעה הציג אותו כמי שאוהב לנהל את החברות שלו, אך מאסק תקף אותו בחזרה: "אני חושב שאתה אדם נוראי", והוסיף, "הייתי מעדיף לבלות את הזמן שלי בעיצוב והנדסה"

13.07.2021, 11:59 | חדשות חוץ

הפעם זה לא נחת עלינו בציוץ: אלון מאסק עלה אתמול (ב') לדוכן העדים כדי להגן על רכישת יצרנית הפאנלים הסולארים סולארסיטי (SolarCity) ע"י טסלה ב-2016, חברה שמאסק עצמו הקים. באתר מרקטווץ' מדווחים כי עדותו של היזם המיליארדר ניתנה במסגרת תביעה שלפיה מאסק אשם בעסקה מפוקפקת שהייתה גדושה בניגודי אינטרסים ולא הובילה לרווחים שהבטיח. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הדיווחים, מאסק נתן עדות לוחמנית במיוחד, ותקף את עורך הדין שחקר אותו. "אני חושב שאתה אדם נוראי", אמר לרנדל בארון, עורך הדין המייצג את בעלי המניות שהגישו את התביעה. "אני חש כבוד רב לבית המשפט", הוסיף מאסק, "אך לא כלפייך". העוינות בין מאסק ובארון מתפתחת כבר מאז 2019 אז מאסק העליב אותו והטיל ספק במקצועיות שלו במהלך גביית תצהיר. 


אלון מאסק, AFP אלון מאסק | AFP אלון מאסק, AFP


לפי התביעה, מאסק, שכיהן כבעל המניות הגדול ביותר של סולארסיטי וכיו"ר החברה, ודירקטורים אחרים של טסלה, הפרו את חובתם, כשהאחרונים נענים לרצונותיו של מאסק לרכישת החברה. לטענת התובעים, העסקה הייתה רווייה בניגודי אינטרסים, שכן מאסק ושניים מבני דודיו הם שהקימו את סולארסיטי. 

הדיונים מתנהלים בבית המשפט בדלאוור. לטענת בארון, מאסק נושא באחריות הישירה לכל הכישלונות. עורך הדין הציג אף סרטון שבו מאסק אומר שהוא אוהב לנהל את החברות שלו כי הוא לא רוצה שאף אחד יכריח אותו לעשות דברים שהוא לא מעוניין. 

אולם, מאסק ענה בתגובה בבית המשפט כי "אני לא רוצה להיות הבוס של שום דבר". לדבריו, הוא לא נהנה מתפקידו כמנכ"ל טסלה. "אני די שונא את זה, והייתי מעדיף לבלות את הזמן שלי בעיצוב והנדסה, שזה מה שאני אוהב לעשות", אמר. 

"אני חושב שאני מצחיק", הסביר מאסק בתגובה לטענת התביעה כי הוא רשום ברשות ני"ע לפי התואר "מלך המטבעות"

מאסק המשיך וטען שהוא מברך על ביקורת כלפיו. "אני מתייחס לביקורת בונה כמתנה", העיד על עצמו. בתגובה לכך שבארון הציג מסמכים שהגישו בטסלה לרשות ני"ע לפיהם התואר של מאסק בחברה הוא "מלך המטבעות", טען מאסק כי מדובר בחוש הומור. "אני חושב שאני מצחיק", הסביר. "אם נהיה מבדרים אז יכתבו עלינו סיפורים, והחברה תוכל לחסוך בהוצאות על פרסום". 


תקשורת מחוץ לבית המשפט בדלוור, ארה"ב בזמן העדות של מאסק, MATT ROURKE/ASSOCIATED PRESS תקשורת מחוץ לבית המשפט בדלוור, ארה"ב בזמן העדות של מאסק | MATT ROURKE/ASSOCIATED PRESS תקשורת מחוץ לבית המשפט בדלוור, ארה"ב בזמן העדות של מאסק, MATT ROURKE/ASSOCIATED PRESS


לעניין התביעה עצמה טען מאסק כי לא הרוויח פיננסית מרכישת סולארסיטי. לדבריו, הפסד נתח השוק של החברה הוא זמני בלבד ונובע מההחלטה להקצות את משאבי טסלה להצלת הייצור של המכונית החשמלית מודל 3. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות