אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת אישר את המיזוג בין yes ובזק בינלאומי צילום: אבי מועלם

משרד התקשורת אישר את המיזוג בין yes ובזק בינלאומי

שר התקשורת יועז הנדל קבע כי האישור כפוף להתחייבות של החברה הממוזגת לשמור על רמת השירות ללקוחות ולהמשך ההפרדה המבנית בין החברות, לחברה האחות בזק

19.07.2021, 11:24 | רועי ברגמן

שר התקשורת יועז הנדל אישר הבוקר את המיזוג בין החברות בזק בינלאומי ו-yes, בהמשך להמלצת הדרג המקצועי במשרדו. 

השר קבע כי האישור כפוף להתחייבות של החברה הממוזגת לשמור על רמת השירות ללקוחות ולהמשך ההפרדה המבנית בין החברות לחברה האחות בזק. 


קראו עוד בכלכליסט:


בעקבות האישור ממשרד התקשורת תוכל ההנהלה המשותפת של החברות, בראשות רן גוראון, לקדם את המהלך למיזוג החברות, עליו הכריזה לפני מספר חודשים במסגרת השלב השני של פרויקט אלפא. 

המיזוג בין החברות הוא תולדה בין היתר של הרגולציה המשתנה בענף כאשר לפני מספר שבועות הודיע משרד התקשורת על ביטול ההפרדה בין תשתית לספק בשוק האינטרנט, מה שהביא לפגיעה פוטנציאלית בפעילותה של בזק בינלאומי. 


מימין: מנכ”ל בזק בינלאומי רן גוראון ושר התקשורת יועז הנדל, צילומים: אוראל כהן, יריב כץ מימין: מנכ”ל בזק בינלאומי רן גוראון ושר התקשורת יועז הנדל | צילומים: אוראל כהן, יריב כץ מימין: מנכ”ל בזק בינלאומי רן גוראון ושר התקשורת יועז הנדל, צילומים: אוראל כהן, יריב כץ


בכדי להתגבר על כך הוחלט בחברה למזג בינה לבין yes, כך שיוכלו להאיץ את תהליכי ההתייעלות ולהציע ללקוחות חבילות משולבות של אינטרנט וטלוויזיה, כאשר ב-yes מבצעים בתקופה זו מעבר של הלקוחות מטלוויזיה על גבי הלוויין לטלוויזיה על גבי רשת האינטרנט, מהלך שאותו היא צפויה להשלים עד סוף 2025. 

במסגרת המהלך צפויה בזק בינלאומי להוציא החוצה את פעילות האינטגרציה שלה לחברה חדשה, כך שהחטיבה הפרטית בלבד היא שתמוזג עם yes. לחברת האינטגרציה תמונה בשלב הבא הנהלה נפרדת והיא תפעל כחברה אחות של שתי החברות. באשר לפלאפון, החברה השלישית שנמצאת תחת המטרייה של אלפא, המרכזת את החברות הבנות בקבוצת בזק (לא כולל בזק קווי), בשלב זה היא תמשיך לפעול באופן עצמאי תחת ההנהלה המשותפת. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות