אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הידוק ההגבלות: משרד הבריאות רוצה להחזיר גם את התו הסגול צילום: עמית שאבי

אחרי הידוק ההגבלות: משרד הבריאות רוצה להחזיר גם את התו הסגול

במשרד הבריאות לא מסתפקים בתו הירוק שהוחלט להחזיר, ורוצים גם להגביל את ההתקהלויות במקומות המסחר. אנשי המקצוע בוחנים לכמה אנשים לאפשר להיכנס לעסקים ולחנויות. בנוסף, גורמים במשרד הבהירו כי אין אפשרות ממשית לאכוף את חובת הבידוד להורי ילדים חולים

04.08.2021, 09:35 | ynet

לאחר ההחלטות שהתקבלו אמש (יום ג') בקבינט הקורונה, במשרד הבריאות מסמנים את היעד הבא: חזרת התו הסגול. המשמעות היא הגבלת התקהלות במקומות המסחר וחזרת התורים הארוכים במיוחד שהשתרכו מחוץ לחנויות. 

קראו עוד בכלכליסט:

במשרד הבריאות בוחנים איך תיראה מגבלת ההתקהלות ומה יהיה מספר הנוכחים שיותר בכניסה לחנויות ובתי עסק, וזאת בנוסף להרחבת התו הירוק שאושר אמש. "נשקלה האפשרות להציע את התו הסגול כבר בישיבת הקבינט הזו", אמר אתמול בכיר במשרד הבריאות. "בסופו של דבר הוחלט שלא לעשות את זה". 

תורים תור בכניסה לחנויות במתחם ביג חיפה, צילום: אלעד גרשגורן תורים תור בכניסה לחנויות במתחם ביג חיפה | צילום: אלעד גרשגורן תורים תור בכניסה לחנויות במתחם ביג חיפה, צילום: אלעד גרשגורן

אתמול הבהירו במשרד הבריאות כי האופציה של סגר בחגים הופכת לריאלית במיוחד. השבוע דווח ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" שבמשרד הבריאות ובממשלה שוקלים ברצינות אפשרות של סגר בחגים אם מבצע החיסון השלישי לא ייתן את אותותיו ומספר החולים במצב קשה לא יתייצב בשבועיים הקרובים. 

 בתוך כך, בעקבות הביקורת על חובת הבידוד להורים לילדים חולי קורונה שאינם מחוסנים עד גיל 12, הבהירו אתמול גורמים במשרד כי בפועל אין אפשרות לאכוף את ההנחיה וכי ילדים שיוכלו להיות ברשות עצמם – הוריהם לא יחויבו בבידוד.

שר הבריאות ניצן הורוביץ ניסה אתמול ללחוץ על השרים לקבל את כל ההמלצות שהועלו על ידי משרדו והבהיר להם כי ללא אישורן, ניאלץ ללכת לסגר. "סביב השולחן הזה אסור שנזכיר את המונח סגר בכזאת קלות", אמר הורוביץ לשרים. "סגר הוא נורא, עם השלכות כלכליות איומות, והשלכות נפשיות וחברתיות קשות. אני מבקש מכם לאשר את כל המלצות משרד הבריאות כדי שנעשה כולנו את המאמץ המרבי להימנע מסגר".

בקבינט הקורונה אמש הוחלט בין היתר על הרחבת התו הירוק למקומות סגורים באופן גורף. הפטור מהתו הירוק לילדים עד גיל 12 יבוטל ביום שישי, 20 באוגוסט. עטיית מסכות תידרש גם בחללים פתוחים שבהם יש יותר מ-100 בני אדם. כמו כן, הוחלט על צמצום עבודה באתרים ממשלתיים ל-50% מהמשרד ועל המלצה למגזר הפרטי לעבור לעבודה מהבית, וכן על איסור טיסות גורף למדינות אדומות וחיוב בידוד לחוזרים ממדינות כתומות.

בהודעת משרד ראש הממשלה נפתלי בנט בתום ישיבת שרי הקבינט צוין בין היתר כי "הוחלט על מגבלות נוספות, לצד קריאה ברורה לציבור: מגפת הדלתא מידבקת הרבה יותר, ומזנקת בכל העולם. הימנעו מהתקהלויות, וצאו להתחסן - עכשיו. אחרת, לא יהיה מנוס מהטלת מגבלות חריפות יותר, לרבות סגר".

לפי העדכון האחרון של משרד הבריאות, 2,052 ישראלים אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה מתוך כ-69 אלף בדיקות שפוענחו ושיעור החיוביים עומד על כ-3.1% - נתון נמוך מזה של היום הקודם. במקביל, פרסם משרד הבריאות לראשונה את מספר המתחסנים במנה שלישית ומספרם עמד אמש על 142,334. מהנתונים עולה עוד כי בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 433 חולי קורונה, 221 מהם במצב קשה. 47 חולים מחוברים למכונות הנשמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות