אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הביקורת הציבורית: גוגל מקשיחה את ההגנה על קטינים שאטרסטוק

אחרי הביקורת הציבורית: גוגל מקשיחה את ההגנה על קטינים

החברה הודיעה על מספר שירותים חדשים בתחום, וביניהם: אפשרות לדרוש הסרה של תמונות קטינים מתוצאות החיפוש של גוגל תמונות, לכל הורה או אפוטרופוס, והקשחה של מנוע החיפוש עם הגדרת "חיפוש בטוח" שתופעל כברירת מחדל לצעירים מתחת לגיל 18

10.08.2021, 20:22 | רפאל קאהאן

לא מעט ביקורת ציבורית הוטחה בשנים האחרונות בחברות האינטרנט והמדיה החברתית על כך שהן מעדיפות את שורת הרווח שלהן על פני רווחת הקטינים שמשתמשים בשירותיהן. כדי להתמודד עם ההורים הזועמים, בגוגל החלו להוסיף כל מיני אמצעים שמקלים על משפחות לנהל את החיים הדיגיטליים של הצעירים יותר. זה החל ב-Family link, אפליקציית הפיקוח על ילדים מתחת לגיל 13 באנדרואיד, וכעת זה מתרחב גם לשאר שירותי החברה. היום (ג') הודיעה גוגל שהיא מוסיפה מספר שירותים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט:

הראשון שבהם הוא האפשרות לדרוש מגוגל הסרה של תמונות קטינים מתחת לגיל 18 מתוצאות החיפוש של גוגל תמונות, לכל הורה או אפוטרופוס. ביוטיוב, הגדרת ברירת המחדל להעלאת הסרטונים תוקשח לאפשרות הפרטיות המחמירה ביותר לבני נוער בגילאי 13-17. בנוסף, יודגש בצורה בולטת יותר פיצ'ר הרווחה הדיגיטלית, ובחברה יספקו אמצעי הגנה וחינוך לגבי תוכן מסחרי.

 , AP AP  , AP

מנוע החיפוש גם יוקשח עם הגדרת "חיפוש בטוח" שתופעל כברירת מחדל לצעירים מתחת לגיל 18. גם בשירותים כגון אסיסטנט או דפדפן כרום היא תופעל כברירת מחדל לבני 18 ומטה. כמו כן, היסטוריית המיקומים לא תישמר עוד למשתמשים צעירים. היא תישאר כבויה ללא אפשרות להפעיל אותה מחדש. 

גם מדיניות הפרסום תשתנה וכעת תימנע תצוגה של מודעות לבני נוער, כמו גם חסימה של פילוח מודעות בהתאם לגיל, למין או לתחומי העניין של משתמשים צעירים מתחת לגיל 18. לפי גוגל, היא תחל לפרוס עדכונים אלה במוצריה ברחבי העולם במהלך החודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות