אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויליפוד משלמת מחיר על העיכובים בנמלים והזינוק בעלויות השינוע צילום: אלעד גוטמן

ויליפוד משלמת מחיר על העיכובים בנמלים והזינוק בעלויות השינוע

יבואנית המזון דיווחה על ירידה של 19% ברווח התפעולי הרבעוני ל-13.5 מיליון שקל. הכנסות מימון ותיק ניירות ערך סייעו לוויליגר לסיים את התקופה עם עלייה של 5% ברווח הנקי ל-9.6 מיליון שקל; החברה הודיעה כי היא יוצאת מתחום האשראי החוץ-בנקאי

16.08.2021, 12:41 | נורית קדוש

ויליפוד סוגרת רבעון עם עלייה במכירות - על אף החזרה לשגרה והרגיעה במכירות ברשתות השיווק, בהשוואה לבהלת הקניות של הרבעון המקביל ב-2020. בה בעת יבואנית המזון שילמה את המחיר בשורת הרווח הגולמי והתפעולי, שנשחקו בשל העלייה במחירי שינוע הסחורות לישראל. 

קראו עוד בכלכליסט:

החברה, שבשליטת האחים צביקה ויוסי ויליגר, חתמה את הרבעון עם עלייה של 5% ברווח הנקי, שהסתכם ב-9.6 מיליון שקל, בעקבות הכנסות מימון משערוך ניירות ערך ודיבידנד מתיק ההשקעות של החברה. 

בשיחה עם כלכליסט לאחר פרסום הדוח, העריך היו"ר צביקה ויליגר כי אין צפי בשלב הקרוב לעליות מחירים לצרכן. "השפעת עלויות השינוע היא תלויית מוצר ולא מחייבת בהכרח התייקרות. אנחנו מזהים שבעולם יש עלייה בביקושים ועלול להיווצר מחסור במזון, שיוביל להתייקרויות, אבל אנחנו עובדים על חוזים ארוכי טווח, אז זה פחות משפיע עלינו. בחמאה לדוגמא, אנחנו עם חוזה עד אפריל בשנה הבאה". 

ויליגר אף אמר שתנאי השוק לא מאפשרים עליית מחירים. ״הנסיונות של שחקנים בשוק להעלות מחירים ברבעון השני לא צלחו ולכן, גם אם יש עלייה בהוצאות חומרי גלם ושינוע, העלאה לצרכן, כפופה גם לאווירה בשוק".

ויליפוד אימצה מדיניות חלוקת דיבידנד רב-שנתית, שלפיה תחלק לבעלי המניות דיבידנד בשיעור שנתי מצטבר של 40% מהרווח הנקי. בהתאם לכך החליט הדירקטוריון לחלק דיבידנד בגובה 60 מיליון שקל בחודש הבא. בתוך כך החליטה החברה להפסיק את פעילותה בשוק האשראי החוץ-בנקאי. 

ויליפוד רשמה ברבעון צמיחה של 9.8% במכירות ל-114.3 מיליון שקל, לדבריה בזכות הרחבת מגוון מוצרי החברה והגדלת ההשקעה בסחר וניהול המכירות, שהשפיעה לטובה על חשיפת המוצרים בחנויות.

הזינוק במחירי השינוע לישראל והעיכובים בשחרור סחורה בנמלי ישראל הובילו לירידת הרווח הגולמי ב-6.5% ל-36.9 מיליון שקל. הירידה ברווח לצד העלייה במכירות גרמה לשחיקת הרווחיות הגולמית ל-32.3% מהמכירות לעומת 37.9% ברבעון המקביל אשתקד.

הירידה ברווח הגולמי חלחלה לשורת הרווח התפעולי, שירד בשיעור חד יותר של 19% והסתכם ב-13.5 מיליון שקל. הירידה הובילה לשחיקת הרווחיות התפעולית ל-11.9% מהמכירות לעומת 16.1% ברבעון המקביל אשתקד.

לפני כשלוש שנים החליטה ויליפוד לתעל את יתרות המזומנים הגבוהות שלה לטובת כניסה לתחום האשראי החוץ-בנקאי. אלא שלאור מיעוט העסקאות בתחום בהשוואה להשקעת האנרגיה הניהולית בה, החליטה כעת החברה לפסיק פעילות זאת ולהתמקד בתחום היבוא בלבד.


מימין: צביקה ויוסי וליגר, בעלי השליטה בויליפוד, צילום: אוראל כהן מימין: צביקה ויוסי וליגר, בעלי השליטה בויליפוד | צילום: אוראל כהן מימין: צביקה ויוסי וליגר, בעלי השליטה בויליפוד, צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות